رییس شورای اصناف کشور: ۳۰۰ بازرس کفاف تهران را نمی‌دهد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۰، ۱۱ مارس ۲۰۱۲، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.


رئیس شورای اصناف با پذیرش برخی گرانی‌ها با تاکید بر اینکه ۳۰۰ بازرس کفاف تهران را نمی‌دهد، از قرارداد مبادله ارزی با ۴ کشور و دلایل برخی گرانی‌ها گفت.

رییس شورای اصناف اعلام کرد دولت در حال روانسازی حواله‌های ارزی است و تاکنون با ۴ کشور چین، هند، روسیه و ترکیه تفاهم‌نامه‌های لازم امضا شده‌است.

وی اضافه کرده‌است در ۳۲ سال گذشته از انقلاب، ما ۳۲ سال همواره تحریم شده‌ایم که یکی از بزرگترین تحریم‌ها همان جنگ تحمیلی بود و اخیراً نیز تحریم بانک مرکزی و نفت مطرح شده‌است.

وی افزود واردکنندگان ایران عمدتاً کالاهای خود را به صورت وعده‌ای خریداری می‌کنند یعنی بدین‌صورت که مثلاً ۳۰ درصد را پیش‌پرداخت می‌کنند و سپس ۷۰ درصد بدهکار می‌شوند، که امروز سررسید آن ۷۰ درصد بدهی‌ها است. وی افزود هم‌اکنون بیشتر تجار ما به کشورهای خارجی بدهکارند.

رییس شورای اصناف همچنین خبر داد در حال حاضر هیچ کمبودی در هیچ کالا وجود ندارد و تنها بایستی مدیریت صورت بگیرد. او با اشاره به اینکه ۳۰۰ نفر بازرس كفاف كالاهای تهران را نمی‌دهد، گفت شورای اصناف هم‌اکنون ۱۰ هزار بازرس در کل کشور دارد اما تنها ۳۰۰ نفر آنها در تهران مستقر هستند. رییس شورای اصناف معتقد است تعداد ۳۰۰ بازرس برای تهران باید به حداقل ۶۰۰ نفر برسد. رییس اصناف گفت ما همواره با مشکل بودجه در خصوص بازرسی مواجه بوده‌ایم.


وی تأکید کرد عرضه کالا بدون برچسب تخلف است، و افزود:

« مردم باید از مسئولین حمایت کنند و خودشان بازرس باشند و هیچ کالایی که برچسب ندارد خریداری نکنند و در ازای خریدی که انجام می‌دهند فاکتور دریافت کنند چرا که معیارها برای بازرسی همین فاکتورهاست. »


قاسم نوده فراهانی رییس شورای اصناف در پایان گفت:

« مردم در صورت مشاهده هرگونه گران‌فروشی موضوع را گزارش دهند تا هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی کنیم. »


منابع