ریشه‌کنی تروریسم خواست دو ملت است

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۸۹، ۲۰ دسامبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

رییس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران در شامگاه دوشنبه و در تماس تلفنی آصف‌علی زرداری رییس‌جمهور پاکستان از ابراز همدردی دولت و ملت این کشور از واقعه تروریستی اخیر چابهار قدردانی کرد و گفت: ریشه‌کنی تروریسم خواست دو ملت است.

رییس‌جمهور ایران با اشاره به شهادت جمعی از زنان، کودکان و مردم چابهار در این اقدام ضدانسانی تصریح کرد: این جنایت در مراسم عزاداری فرزندان پیامبر خدا صورت گرفت. مرتکبین این عمل نه تنها مسلمان نیستند بلکه به هیچ دینی هم اعتقاد ندارند. محمود احمدی نژاد از رییس‌جمهوری پاکستان خواست دستگاه امنیتی این کشور را مامور کند تا تروریست‌های شناخته شده را هر چه سریع‌تر دستگیر و تحویل جمهوری اسلامی ایران دهند.

رییس جمهور با اعلام آمادگی دستگاه‌های امنیتی کشور برای تبادل اطلاعات و همکاری دوجانبه با پاکستان خاطر نشان کرد: همکاری و اقدام قاطع دو کشور به یقین موجب ریشه‌کنی تروریسم در منطقه خواهد شد.

آصف‌علی زرداری نیز در این گفتگوی تلفنی اطمینان داد پاکستان از هیچ گونه کمک و همکاری برای ریشه‌کنی تروریسم دریغ نخواهد کرد. رییس جمهور پاکستان از محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور جمهوری اسلامی ایران خواست تا مراتب تاسف او به مقام معظم رهبری، ملت ایران و بازماندگان این واقعه تروریستی ابلاغ شود.

منابع