پرش به محتوا

رهبر ایران سال ۱۳۹۰ را سال جهاد اقتصادی نامید

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
دوشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۰، ۲۱ مارس ۲۰۱۱، ۰۴:۳۰:۰۰ ق.ظ.
پرونده:Grand Ayatollah Ali Khamenei,.jpg

پس از تحویل سال ۱۳۹۰، سید علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران سال ۱۳۹۰ را سال جهاد اقتصادی نامید. او سخنان خود را با دعای نوروزی آغاز کرد و عید نوروز را به مردم ایران، ایرانیان خارج از کشور، خانواده‌های شهدا و جانبازان و ملت‌هایی که برای نوروز احترام قائل هستند تبریک گفت و سالی شاد و سرشار از برکت، نعمت و موفقیت را برای آن‌ها خواستار شد.

او اشاره کرد که به دلیل حوادث تلخ در لیبی، بحرین و یمن از گوارایی نوروز امسال کاسته شده‌است و سپس از خداوند برای این ملت‌ها فرج عاجل خواست.

وی در ادامه اعلام کرد که شعار سال ۱۳۸۹ یعنی همت مضاعف، کار مضاعف به تحقق پیوسته‌است و از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی در امور بزرگ اقتصادی، سیاسی و علم و فناوری یاد کرد و از قوه‌های سه گانه تقدیر به عمل آورد.

او سال ۱۳۹۰ را سالی برای اساسی‌ترین مسائل کشور اعلام کرد و افزود که در حال حاضر اقتصاد از جمله مهم‌ترین مسائل کشور است.

در نهایت سید علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران سال ۱۳۹۰ را سال جهاد اقتصادی نامید و دهه را دهه‌ای برای پیشرفت و برقراری عدالت خواند و سخنان خود را با دعای فضل، برکت و رضوان برای ملت ایران به پایان رساند.

منابع

Wikinews
Wikinews
این خبر ویژگی‌های خبر دست اول را دارد که توسط اعضای ویکی‌خبر نوشته شده است. برای اطلاعات بیشتر صفحهٔ بحث خبر را مشاهده بفرمائید.