پرش به محتوا

رهبر ایران روحانیت را مسئول جهت‌دهی فرهنگی عنوان کرد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
شنبه ۱ آبان ۱۳۸۹، ۲۳ اکتبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران در آخرین سفر خود به شهر قم در سخنانی که در جمع روحانیون شهر قم داشت، روحانیت را مسئول بخشی از نقایص فرهنگی به ویژه در صدا و سیما و آموزش و پرورش اعلام کرد.

علی خامنه ای در ادامه عنوان کرده است که «وظیفه جهت دهی صحیح فرهنگی و منطبق با ارزش‌ها و اعتقادات دینی برعهده روحانیت و حوزه علمیه است.» وی همچنین خواستار حضور بیش از پیش روحانیت در صدا و سیما شده است که پشتوانۀ آنرا «مجموعه‌ای روحانی و مطلع از مسائل هنری» دانسته است که به گفتۀ او این اقدام باعث جلوگیری از بروز «انحراف» در مسائل فرهنگی و هنری می شود.

همچنین لازمۀ اجرای چنین طرحی را حضور «مشاوران روحانی صاحب‌نظر» دانست که بتوانند نظرشان را در صدا و سیما اعمال کنند. او همچنین حوزۀ علمیه را «قلب روحانیت شیعه» دانسته که می تواند ظرفیت گسترده ای برای نظام اسلامی، مسائل رسانه ای و آموزش و پرورش فراهم کند.

وزارت آموزش و پرورش ایران، با همکاری حوزۀ علمیه قم در حال پیگری طرحی موسوم به «روحانی مدرسه» است که با هدف افزایش نفوذ روحانیت در آموزش و تربیت دانش آموزان صورت می گیرد.


منابع

‎«‏تأکید رهبر ایران بر افزایش نفوذ روحانیت در صداوسیما و آموزش‌وپرورش». ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۰ ‎«‏رهبری: برخی از نقایص در صدا و سیما و آموزش و پرورش متوجه روحانیت و حوزه است». ‏۲۳ اکتبر ۲۰۱۰