دمشق: آمریکا در ناآرامی‌های سوریه دست دارد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
جمعه ۱۷ تیر ۱۳۹۰، ۸ ژوئیه ۲۰۱۱، ۰۴:۳۰:۰۰ ق.ظ.

وزارت امور خارجه سوریه با انتشار بیانیه‌ای آمریکا را به دست داشتن در ناآرامی‌های اخیر سوریه متهم کرد. وزارت خارجه سوریه اعلام کرده‌است سفر رابرت فورد، سفیر آمریکا به حماه مدرک روشنی از دخالت آمریکا در اعتراضات این کشور است و ادعا کرده‌است که این سفر بدون هماهنگی قبلی با وزارت امور خارجه سوریه انجام شده‌است. با این حال واشنگتن دلیل سفر فورد به حماه را همدردی با معترضان اعلام کرده‌است.

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرده‌است رابرت فورد روز پنجشنبه به حماه وارد شده‌است و روز جمعه نیز در این شهر می‌ماند. خبرگزاری‌ها اخبار ضد و نقیضی از وقایع سوریه منتشر می‌کنند. بی‌بی‌سی ادعا می‌کند تانک‌های ارتش سوریه در بیرون شهر حماه برای سرکوب معترضان آماده شده‌اند. واحد مرکزی خبر، وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ادعا می‌کند یک مسئول ارشد آمریکایی اعلام کرده‌است که هدف فورد از رفتن به حماه دیدار با مخالفان است. بی‌بی‌سی در حالی این ادعاها را بیان می‌کند که دولت سوریه می‌گوید نقشی در سرکوب معترضان ندارد و گروه‌های مخفی که توسط کشورهای غربی حمایت می‌شوند باعث کشتار غیرنظامیان می‌شوند.

منبع


Wikinews
Wikinews
این خبر ویژگی‌های خبر دست اول را دارد که توسط اعضای ویکی‌خبر نوشته شده است. برای اطلاعات بیشتر صفحهٔ بحث خبر را مشاهده بفرمائید.