پرش به محتوا

درخشش ورزشکاران ایرانی در روز پنجم رقابت‌های گوانگ‌ژو

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۸۹، ۱۷ نوامبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

پنجمین روز از مسابقات آسیایی گوانگ ژو در حالی امروز پایان یافت که ورزشکاران ایرانی خوش درخشیدند.

مدال‌های ایران

برنز

مهدی سهرابی نماینده ایران در رقابت‌های امتیازی دوچرخه سواری در حال که تا اسپرینت ششم در صدر قرار داشت با پنچری مواجه شد و به مقام دوم رفت در اسپرینت ۱۲ (اسپرینت آخر) او از حریف هنگ کنگی عقب افتاد و سوم شد. در مسابقات تیراندازی بانوان تیم ایران موفق به کسب مقام سوم شد. در مسابقات تکواندو بانوان سارا خوش جمال فکری در نیمه نهایی مغلوب حریف چین تایپه شد و مدال برنز کسب کرد.

نقره

الهه احمدی در تیراندازی تک نفره بانوان پس از نماینده کشور میزبان دوم شد و مدال نقره کسب کرد

طلا

امروز در تکواندو علیرضا نصر آزادانی در اولین دیدار و در فینالی زودرس حریف کره‌ای خود را شکست داد و به مصاف حریف چینی رفت و در حالی که ۵ بر ۳ پیش بود حریف چینی با یک حرکت غیر ورزشی خود را حذف کرد در دورهای بعد حریفان تاجیکستانی و تایلندی خود را مغلوب کرد و به فینال راه یافت و در فینال با نتیجه ۱۱ بر ۲ حریف ازبک خود را شکست داد و اولین مدال طلای کاروان ایران را بدست آورد و این مقدمه مدال طلاهای بعدی شد در وزنی دیگر از تکواندو یوسف کرمی پس از استراحت در دور اول از سد حریفان بحرینی و چین گذشت و در فینال با نتیجه ۴ بر ۳ حریف کره‌ای خود را شکست داد و مدال طلا به دست آورد.

در ووشو و بخش ساندا(سانشو) خدیجه آزادپور٬محسن سیفی و حمید قلی پور موفق به کسب ۳ مدال طلا دیگر برای ایران شدند.

ورزش‌های تیمی

در والیبال ساحلی تیم الف ایران موفق به شکست تیم کامبوج شد و تیم ب ایران قطر را از پیش رو برداشت در هندبال ایران به مصاف قهرمان آسیا کره جنوبی رفت و با نتیجه ۳۱ بر ۲۹ مغلوب این تیم شد در بسکتبال ایران با نتیجه ۵7 بر 56 مغلوب ژاپن شد.

مجموع مدال‌ها

کاروان ورزشی ایران با ۵ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۸ مدال برنز در مکان پنجم قرار دارد و نسبت به دیروز نه پله صعود داشته‌است.


منابع

‎«‏درخشش ورزشکاران ایرانی در روز پنجم رقابت‌های گوانگ‌ژو». ‏گزارش‌گر ویکی‌خبر، ‏سه‌شنبه،۲۶ آبان ۱۳۸۹