پرش به محتوا

درخشش ورزشکاران ایرانی در روز هفتم از رقابت‌های گوانگ‌ژو

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
جمعه ۲۸ آبان ۱۳۸۹، ۱۹ نوامبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

هفتمین روز از بازی های آسیایی گوانگ ژو در حالی امروز پایان پذیرفت که بار دیگر ورزشکاران ایرانی خوش درخشیدند.

مدال‌های ایران

برنز

در بخش رویینگ چهار نفره بانوان تیم ایران پس از چین و ویتنام در مکان سوم قرار گرفت و مدال برنز بدست آورد در وزنه برداری مردان و وزن فوق سنگین سجاد انوشیروانی در رقابتی سخت با حریف کره ای بر سر جایگاه دوم تنها با یک کیلوگرم اختلاف سوم شد.

نقره

در تکواندو بانوان پریسا فرشیدی و راحله آسمانی در فینال به ترتیب مغلوب حریفان کره ای و چینی شدند و مدال نقره گرفتند.

طلا

اولین مدال طلای امروز کاروان ایران توسط محسن شادی در قایق رانی رویینگ تک نفره سبک وزن بست آمد پس از آن در تکواندو محمد باقری معتمد با شکست حریف کره ای در فینال به مدال طلا دست یافت و کار تکواندو مردان ایران را با سه مدال طلا و یک برنز پایان داد.در وزنه برداری فوق سنگین بهداد سلیمی با ۴۴۰ کیلوگرم مجموع مدال طلا را به گردن آویخت.

ورزش‌های تیمی

تیم هندبال ایران در یک بازی مهم و حساس به مصاف کویت رفت و با نتیجه ۳۲ بر ۲۷ کویت را مغلوب خود ساخت در والیبال ایران به مصاف تایلند رفت و با نتیجه ۳ بر ۰ پیروز شد و روند پیروزی های ۳ بر ۰ خود را ادامه داد و فردا به مصاف چین خواهد رفت در فوتبال و در دیدار یک چهارم نهایی ایران یک بر صفر عمان را شکست داد در والیبال ساحلی تیم الف ایران ۲ بر ۰ تایلند را شکست داد اما تیم ب با همین نتیجه مغلوب تیم الف میزبان رقابت ها شد.در بسکتبال ایران ۷۸ بر ۶۳ هند را شکست داد.


دیگر ورزش‌ها

در بوکس فروتن گل آرا و هومن کرمی موفق به شکست حریفان خود شدند اما احسان روزبهانی مغلوب حریف خود شد.

مجموع مدال‌ها

کاروان ورزشی ایران با ۸ مدال طلا، ۷ مدال نقره و ۱۳ مدال برنز در مکان چهارم قرار دارد و نسبت به دیروز یک پله صعود داشته‌است.


منابع

‎«‏درخشش ورزشکاران ایرانی در روز هفتم از رقابت‌های گوانگ‌ژو». ‏گزارش‌گر ویکی‌خبر، ‏جمعه،۲7 آبان ۱۳۸۹