پرش به محتوا

دادگاه استیناف حوزه هفتم آمریکا ممنوعیت ازدواج همجنس‌گرایان در ایالت‌های ویسکانسین و ایندیانا را لغو کرد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
یکشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۳، ۷ سپتامبر ۲۰۱۴، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

دادگاه استیناف حوزه هفتم ایالات متحده آمریکا در شیکاگو، ممنوعیت ازدواج همجنس‌گرایان در ایالت‌های ویسکانسین و ایندیانا را لغو کرد. دادگاه اعلام کرد که ممنوعیت ازدواج همجنس‌گرایان در این دو ایالت تبعیض‌آمیز و برخلاف قانون اساسی است. دادگاه همچنین به زوج‌های همجنس‌گرای ازدواج کرده در این دو ایالت حق سرپرستی فرزند را اعطا کرد.

دادگاه اعلام کرد که حکومت باید برای چرایی ضروری بودن قانون‌های تبعیض‌آمیز دلیلی ارائه کند و تنها دلیل منطقی که ایالت‌ها ارائه کرده‌اند آن است که زوج‌های همجنس‌گرا نیاز به ازدواج ندارند چرا که خواسته یا ناخواسته نمی‌توانند فرزند تولید کنند. این دلیل به اندازه‌ای پر از حفره است که نمی‌تواند جدی گرفته شود.

ریچارد پازنر یکی از سه قاضی دادگاه، تصمیم ایالت‌ها برای محدود کردن ازدواج به زوج‌های دگرجنس‌گرا با این استدلال که تنها آن‌ها می‌توانند بطور بیولوژیکی فرزند تولید کنند را مورد تمسخر قرار داد و اعلام کرد: «دگرجنس‌گرایان مست کرده، باردار می‌شوند و فرزندان ناخواسته تولید می‌کنند. پاداششان آن است که اجازهٔ ازدواج داشته باشند. همجنس‌گرایان فرزندان ناخواسته تولید نمی‌کنند، پاداششان محروم بودن از حق ازدواج است.»

تصمیم دادگاه استیناف با توجه به گفتگوهای انجام شده در دادگاه دور از انتظار نبود. دادگاه تصمیم خود را تنها ۹ روز پس از انجام گفتگوها منتشر کرد که نسبتاً سریع بود.

گفتنی است که ازدواج همجنس‌گرایان در ایالت‌های ویسکانسین و ایندیانا تا زمان رسیدگی به اعتراض‌های مقامات ایالت‌ها به اجرا در نخواهد آمد.

منابع