جزئیات دستگیری یکی از اعضای گروهک جندالله

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
جمعه ۳ دی ۱۳۸۹، ۲۴ دسامبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

خبرگزاری ایرنا در خبری که روز جمعه منتشر کرد اینگونه اعلام می‌کند که: یک منبع مطلع که خواست نامش فاش نشود در تماس با خبرنگار ایرنا، جزییات بیشتری را از نحوه دستگیری یکی از اعضای گروهک جندالله در پاکستان اعلام کرد.

این منبع آگاه، روز جمعه به ایرنا گفت: نیروهای امنیتی پاکستان چند روز پیش در عملیاتی موفقیت آمیز فردی بنام 'جهان زیبا' نوه 'اکبر بکتی' را دستگیر کردند.

وی افزود: فرد دستگیر شده در تحقیقات و بازجویی ها، از ارتباط خود با عبدالرئوف ریگی و محمد ظاهر بلوچ سرکردگان گروهک جندالله، پرده برداشته و محل انبار بزرگ تسلیحات این گروهک را افشا کرد. این منبع آگاه گفت: نیروهای امنیتی پاکستان پس از تدابیر لازم و با تجهیزات کامل این محل را به محاصره در آورده و موفق شدند علاوه بر محمد ظاهر بلوچ حدود ۱۷ نفر از افراد تحت امر وی را نیز دستگیر کنند. عبدالرئوف ریگی برادر بزرگ عبدالمالک ریگی و سرکرده معنوی گروهک جندالله است که پس از اعدام عبدالمالک، با همدستی شخص دیگری به نام 'محمد ظاهر نارویی' معروف به محمد ظاهر بلوچ که به عنوان سرکرده این گروهک برگزیده شده در ماههای گذشته اقدام به جنایات متعددی بر علیه مردم منطقه کرده و در همه عملیات تروریستی در سیستان و بلوچستان دست داشته اند. لازم به یادآوری است، 'اکبر بکتی' از سران معروف و معتمدین مردمی ایالت بلوچستان بود که چندی پیش توسط افراد ناشناس به ضرب گلوله کشته شد. معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان نیز پیشتر به ایرنا خبر داده بود: ارتباط مداوم با مسوولان ذیربط در پاکستان برای روشن شدن جزییات دستگیری سرکرده گروهک جندالله ادامه دارد. جلال سیاح روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرده بود: مسوولان استان از مدتها پیش با ارتباط مستقیم و مداوم با مقامهای رسمی در پاکستان پیگیر دستگیری سرکرده و اعضای گروهک جندالله هستند. گروهک جندالله تاکنون با انجام عملیات متعدد تروریستی از جمله 'تاسوکی، دارزین کرمان، مسجد علی ابن ابیطالب (ع)، مسجد جامع زاهدان، همایش سران طوایف در پیشین، گروگانگیری، راهبندی و راهزنی مسلحانه، شهادت ماموران انتظامی، خلع سلاح چند پاسگاه و گروگانگیری ماموران، کشته‌شدن شماری از گروگانها و آخرین مرحله آن نیز تاسوعای چابهار'، ده‌ها نفر از مردم شیعه و سنی را کشته و زخمی کرده است.

منابع

‎«‏جزئیات دستگیری سرکرده گروهک تروریستی جندالله». ‏خبرگزاری ایرنا، ‏۰۳/۱۰/۱۳۸۹ - ۱۵:۲۵