پرش به محتوا

جامعه روحانیت شیراز خواستار لغو جشن نوروز در تخت جمشید شد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۸۹، ۱۹ مارس ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

جامعه روحانیت شیراز با ارسال نامه‌ای به محمود احمدی نژاد لغو جشن ملی-مردمی نوروز را در تخت جمشید خواستار شد. در این نامه تاکید شده که این عمل موجب نگرانی و دلسردی خانواده‌های شهدا و نیروهای حزب الله شده‌است.

در ابتدای این نامه جامعه روحانیت شیراز عید نوروز را به احمدی نژاد تبریک گفته و از موضع وی در برابر اتفاقات منطقه قدردانی کرده‌است. سپس به سخنان سید علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در مورد جایگاه مذهبی شیراز اشاره کرده‌است. در این نامه همچنین سخنان سید علی خامنه‌ای در نوروز ۱۳۷۸ نیز آورده شده که می‌گوید:

« در باب عید نوروز عرض کنم که حالا یک نفر هم پیدا می‌شود که از سر ندانم‌کاری و اشتباه به جای مرقد امام رضا علیه‌السلام و مرقد امام بزرگوار و مرقد حضرت معصومه(س)، مراسم غیرمعنوی تخت‌جمشید را زنده می‌کند »

این نامهٔ به امضا افرادی چون اسدالله ایمانی امام جمعه شیراز و سید علی اصغر دستغیب نماینده استان فارس در مجلس خبرگان رهبری، محمدرضا حدائق، عبدالکریم حقیقت، حسن پاکدل، سید عبدالله زبرجد، یحیی فلسفی، سید محمد انجوی، سید محی‌الدین طاهری، سید ابوافاضل رضوی اردکانی، علی‌اکبر کلانتری، محمدعلی فاضل، علی محمودی، عبدالرسول بینازاده، محمدهادی رحیمی‌صادق، سید مجتبی امامی، محمدصادق یوسفعلی، محمدحسین علیشاهی، سید ولی‌الله محمودی‌نژاد، محمد شریفانی، عبدالرضا نعمت‌اللهی، محمدحسن کاویانی، محمود یارمحمودی، سیدعباس سعادت، محمدرضا رحمانی، فاضل پاکدل، عبداللطیف انصاری، سید احمد علوی‌نژاد، محمد رضایی، محمدحسن رضایی، محسن مکارم و محمد برکت رسیده‌است،


منابع