پرش به محتوا

تلاش ژاپن برای برگرداندن قدرت به رآکتورها

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۸۹، ۱۸ مارس ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.


در حالی که ژاپن تلاش بی وقفه‌ای برای جلوگیری از انتشار تعشعات در نیروگاه می‌کند برق شرق ژاپن و همچنین توکیو به حال فلج در آمده‌است.

مقامات گفته‌اند که امیدوارند قدرت از دو رآکتور را به شش رآکتور برسانند تا آنکه پمپ‌های آب تعمییر شوند. گفتنی است که ژاپن به وسیله کامیون‌های آب این راکتورها را خنک می‌کنند.

در روز جمعه میلیون‌ها نفر از ساکنین توکیو در خانه هایشان به سر می‌برند.آنان ترس از آن دارند که بادی که از نیروگاه به توکیو می‌وزد حامل مواد رادیو اکتیوی باشد.

این حادثه در ژاپن بدتر از حادثه چرنوبیل در ۲۵ سال پیش می‌باشد. این حاثه باعث شده‌است تمام نیروگاه‌های هسته‌ای جهان به حالت آماده باش در بیایند.

آمریکا که بیم آن را دارد که مواد رادیواکتیو بعد از انفجار به آمریکا برسد اعلام کرد:

« در روزهای آینده ، برای اطمینان از امنیت شهروندان آمریکایی و حراست از منابع ما در انرژی اقداماتی را انجام خواهیم داد. »

او افزود:

« ما با مردم ژاپن ایستادگی خواهیم کرد تا این بحران بهبود یابد ما در دشواری‌ها و بازسازی ملت‌ها همیشه آماده هستیم. »

آمریکا از شهروندان خود خواسته است که از نیروگاه دور شوند. این در حالی است که اروپا از شهروندان خود درخواست کرده که ژاپن را ترک کنند.

کارگرانی که در حال سرد کردن رآکتورها می‌باشند می‌گویند پیشرفت کاری بسیار کند می‌باشد.آنان به برق برای راه اندازی مجدد پمپ‌های خنک کننده رآکتور نیازمند هستند.

مقامات ژاپنی اعلام کردند که به وسله هلیکوپتر بهتر توانسته‌اند که رآکتورها را خنک کنند.

خبرگزاری ژاپن اعلام کرد که رآکتور شماره 2 تا شب جمعه شاید ترمیم یابدو ممکن است تا روز یکشنبه رآکتورهای 3و 4 نیز ترمیم یابند.این در حالی است که مقامات آمریکا اعلام کردند که این کار یک هفته زمان می‌برد رئیس کابینه ژاپن اداکو اعلام کرد که رد کمک از آمریکا را تکذیب می‌کند.


منابع