پرش به محتوا

تشکیل نیروی ویژه برای زمان جنگ با ایران!

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
جمعه ۱۰ دی ۱۳۸۹، ۳۱ دسامبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.


بنا به گزارش خبرگزاری تابناک، نیروهای نظامی انگلیسی، طرحی آماده کرده‌اند تا در صورت بروز جنگ علیه ایران، بتوانند شهروندان خود را که در کشورهای منطقه ساکن هستند، به فوریت از منطقه بیرون آورند.

نشریه انگلیسی «دیلی تلگراف»، در گزارشی نوشت: این طرح که پس از به قدرت رسیدن دولت ائتلافی دیوید کامرون در سال گذشته ارایه شده است، در همکاری با کشورهای منطقه و از جمله در همکاری تنگاتنگ با امارات متحده عربی اجرا خواهد‌شد.

بنا‌بر‌این گزارش، این طرح که نخستین بار در دهه ۹۰ بررسی شده بود، حاکی از آن است که شهروندان انگلیسی مقیم در منطقه، تنها در امارات متحده عربی، نزدیک به یک صد هزار نفر هستند که با افزودن توریست‌ها و دیگر افراد انگلیسی، شمار آنان به بیش از یک میلیون نفر در منطقه هم خواهد‌رسید.

این خبرگزاری همچنین اشاره کرده است که این طرح مشترک بین امارات و انگلستان در نیمه سال ۲۰۱۱، هنگامی که کامرون از این کشور دیدار می کند، امضا خواهد‌شد و انگلستان نیز متعهد می‌شود، در هنگام جنگ نگهداری کامل از تأسیسات زیربنایی امارات از جمله سیستم برق و آبرسانی این کشور را بر عهده داشته‌باشد.

دیپلمات های انگلیسی بر این باورند که سفارتخانه‌های انگلیس، باید در همه نقاط دنیا، چنین طرح‌های فوریتی برای بیرون آوردن شهروندان انگلیسی در صورت وقوع یک حادثه فراهم کنند، به‌وی‍ژه درباره امارات که نزدیک به یکصد‌هزار انگیسی را در خود جای داده‌است.

منابع

‎«‏تشکیل نیروی ویژه برای زمان جنگ با ایران!». ‏خبرگزاری تابناک، ‏۸ دی ۱۳۸۹