تردد موتورسیکلت‌ها در تهران ممنوع شد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
سه‌شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۸۹، ۱۵ مارس ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

در روز چهارشنبه سوری و آخرین سه‌شنبه اعتراضی در سال ۱۳۸۹ در ایران، پلیس ایران از ممنوعیت تردد موتورسیکلت‌ها در سطح شهر تهران خبر داد. تدابیر امنیتی چهارشنبه سوری امسال، جدی‌تر از هر سال بوده و این، به دلیل دعوت مخالفان حکومت ایران از مردم برای شرکت در مراسم اعتراض سیاسی است. مخالفان از روز ۲۵ بهمن از طرفدارانشان درخواست کرده بودند که در سه‌شنبه‌های اعتراض شرکت کنند.

همچنین نیروی انتظامی قم نیز در اطلاعیه‌ای از مغازه‌داران مناطق مرکزی این شهر خواست تا مغازه‌های خود را تعطیل کنند. در این اطلاعیه آمده است:

« به کلیه کسبه محترم ابلاغ می‌گردد در ساعت ۱۶ مورخ بیست و چهارم اسفندماه نسبت به تعطیلی مغازه خود اقدام نمایند، در غیر این صورت وفق مقررات برخورد و نسبت به پلمپ مغازه اقدام خواهد شد »

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران از ممنوعیت تردد موتورسیکلت‌ها و آماده‌باش کامل نیروهای این یگان خبر داده‌است. احمدرضا رادان هم تهدید کرد کسانی که ناامنی و بی‌نظمی ایجاد کنند دستگیر و خودروی آنان نیز توقیف خواهد شد. دادستان کرمانشاه گفته «ما مصمم به برخورد هستیم» و یکی از مقامات قضایی گرگان، اتهام استفاده کنندگان از وسایل محترقه را «اخلال در نظم عمومی» اعلام کرده‌است.


منبع