پرش به محتوا

تدابیر شدید امنیتی در فرانسه در پی هشدار بن‌لادن

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
جمعه ۷ آبان ۱۳۸۹، ۲۹ اکتبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

بن لادن با انتشار یک نطق ویدئویی از طریق شبکه تلویزیونی الجزیره قطر كه برخی مقامات فرانسه منتسب بودن آن به بن لادن را تایید كردند، به دولتمردان فرانسه درباره ادامه تبعیض در قبال مسلمانان هشدار داد و به خروج هر چه سریع تر از خاک افغانستان توصیه كرد.

در پی این هشدار، شهرهای بزرگ فرانسه مانند پاریس پایتخت این کشور، رن ، تولوز ،لیون و مارسی امروز شاهد حضور نیروهای پلیس در مناطق حساس شهر هستند.

در همین حال برنارد کوشنر وزیر امورخارجه فرانسه در واکنش به اظهارات دیروز بن لادن وی را فرصت طلب خواند.

از سوی دیگر اروه مورن وزیر دفاع این کشور در گفتگو با روزنامه لوفیگارو تهدیدهای بن لادن را محکوم و تاکید کرد که جدول زمانی که پیش تر برای خروج نظامیان فرانسوی از افغانستان تعیین شده تغییر نخواهد کرد.

در چند هفته گذشته نیز در پی اعلام هشدار بمبگذاری در اطراف برج ایفل، هزاران نفر از بازدیدکنندکان و کارکنان اطراف این برج تخلیه شدند.

چندی پیش نیز مقامات شهرداری پاریس هشدار بمبگذاری در ایستگاه متروی سن میشل در مرکز پاریس دریافت کردند که پس از تحقیقات پلیس مشخص شد این هشدار هم شایعه است.

در همین حال روزنامه فرانسوی لوفیگارو اعلام کرد که تهدیدهای تروریستی در هفته گذشته پس از اینکه پنج شهروند فرانسوی در نیجریه ربوده شدند افزایش یافته است و به همین علت مقامات و مسئولان دولت فرانسه احتمال وقوع اقدام تروریستی را نفی نمی کنند .

هشدار بن لادن و اتخاذ اقدامات امنیتی در فرانسه در اوضاعی صورت می گیرد که این کشور این روزها شاهد تظاهرات میلیونی و اعتصاب های گسترده بخش های مختلف دولتی و غیر دولتی در اعتراض به سیاست های دولت نیکلاسارکوزی است.

منبع

‎«‏تدابیر شدید امنیتی درفرانسه درپی هشدار بن لادن». ‏شبکه خبر، ‏۲۹ اکتبر ۲۰۱۰