تبعیت احمدی‌نژاد از حکم حکومتی رهبر ایران همچنان در پرده‌ای از ابهام

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۰، ۲۷ آوریل ۲۰۱۱، ۰۴:۳۰:۰۰ ق.ظ.
شش روز است که احمدی‌نژاد در حرکتی اعتراضی بر سر پست‌های خود حاضر نشده و به همین دلیل طرح سوال از وی در مجلس کلید خورده است.

با گذشت بیش از شش روز از مخالفت سیدعلی خامنه‌ای رهبر ایران با برکناری حیدر مصلحی وزیر اطلاعات برکنار شده ایران، واکنش‌های محمود احمدی‌نژاد به این اقدام هنوز ادامه دارد. شاخص‌ترین این واکنش‌ها، حضور نیافتن احمدی‌نژاد در جلسات هیات دولت طی روزهای گذشته بوده‌است. علاوه بر این، احمدی نژاد در محل کار خود در نهاد ریاست جمهوری نیز حاضر نشده و شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز جلسه خود را بدون حضور وی و با ریاست علی لاریجانی تشکیل داده‌است. همچنین نماینده قم در مجلس شورای اسلامی، از تعلیق سفر برنامه ریزی شده احمدی‌نژاد به قم در هفته جاری خبر داده‌است. محافل خبری ایران، این اقدامات احمدی‌نژاد را واکنشی اعتراضی به حکم حکومتی سیدعلی خامنه‌ای تلقی نموده‌اند.

یک سایت خبری اصولگرا از جلسه مشترک رهبر ایران با محمود احمدی‌نژاد به منظور «طرح دغدغه‌های وی» خبر داده‌است. این در حالی است که ۵۲ نماینده مجلس طرح سوال از احمدی‌نژاد را با توجه به اتفاقات رخ داده بعد از موضوع تغییر وزیر اطلاعات امضا نموده‌اند. پیش از این اخباری مبنی بر طرح استیضاح وی در مجلس به همین دلیل شنیده شده بود.


منابع