بیانیه مجمع تشخیص در پاسخ به نامه احمدی‌نژاد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۸۹، ۵ فوریه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار متنی در پاسخ به نامهٔ احمدی‌نژاد به نمایندگان که قسمت مهمی از آن به انتقاد از مجمع به‌خصوص در رابطه با عمل‌کرد ان در جریان تصویب برنامهٔ پنجم اختصاص داشت اظهار داشت که عملکرد مجمع تشخیص مصلحت نظام از ابتدای تشکیل تاکنون دقیقاً منطبق با قانون اساسی و در راستای منویات رهبری و آیین‌نامه داخلی مورد تأیید وی بوده و تاکنون در هیچ موردی خلاف شیوه مقرر در قانون اساسی تصمیمی اتخاذ نگردیده‌است.

در این بیانیه ضمن بیان اینکه اعتراض به مصوبات مجمع بی‌توجهی به قانون اساسی است با اشاره به بخش‌هایی از نامهٔ احمدی‌نژاد امده که مجمع می‌تواند با کسب موافقت مقام رهبری در موارد دیگری که مورد اعتراض شورای نگهبان هم نیست، اصلاح به عمل آورد.

در ابتدای این بیانیه ضمن بیان مخالفت آقای هاشمی با دادن پاسخ به نامهٔ احمدی‌نژاد آمده‌است: با درخواست اعضا قرار شد برخلاف نامه سراسر سیاسی رئیس‌جمهور، به دور از مظلوم‌نمایی‌های انجام شده، متنی صرفاً حقوقی درخصوص فلسفه وجودی و اهمیت مجمع تشخیص مصلحت نظام و وظایف و شیوه کار این نهاد عالی و تأثیرگذار کشور، تهیه و به استحضار ملت شریف ایران رسانده شود.

قسمت اصلی متن تحت بخش‌هایی با عناوین «فلسفه وجودی و اهمیت مجمع در فرمایشات امام خمینی، مقام معظم رهبری و قانون اساسی»، «وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام»، «شیوه کار مجمع تشخیص مصلحت نظام» قرار گرفته‌است.

منابع

‎«‏پاسخ مجمع تشخیص مصلحت نظام به رییس‌جمهور». ‏ایسنا، ‏۱۶ بهمن ۸۸  ‎«‏پاسخ مجمع تشخیص مصلحت نظام به نامه رئیس جمهور». ‏الف، ‏۱۶ بهمن ۸۸