پرش به محتوا

بارسلونا فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۰، ۲۹ مه ۲۰۱۱، ۰۴:۳۰:۰۰ ق.ظ.


دو تیم منچستر یونایتد و بارسلونا در فینال لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم رفتند که بارسلونا با نتیجه ۳ بر ۱ بر منچستر یونایتد غلبه کرد و برای چهارمین بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد. این بازی در ورزشگاه ومبلی لندن، با داوری ویکتور کازای مجارستانی و در حضور بیش از ۸۶ هزار تماشاگر برگزار می‌شد. در ابتدای نیمه اول بازیکنان منچستر یونایتد چند حمله طراحی کردند که به ثمر نرسید. سپس این بارسلونا بود که توپ را در اختیار داشت و در دقیقه ۲۷ پدرو رودریگز با پاس ژاوی گلزنی کرد و بارسلونا ۱ بر ۰ پیش افتاد. هفت دقیقه بعد وین رونی با پاس رایان گیگز گلزنی کرد تا بازی در نیمه اول ۱ بر ۱ مساوی تمام شود.

در نیمه دوم و در دقیقه ۵۴ لیونل مسی از روی شوتی پشت محوطه جریمه گلزنی کرد تا حساب کار ۲ بر یک شود. در ادامه داوید ویا با شوتی پشت محوطه جریمه باز هم دروازه منچستر یونایتد را باز کرد. با وجود چند حمله دیگر توسط منچستر توپی وارد دروازه‌ها نشد و بازی ۳ بر یک به سود شاگردان گواردیولا به پایان رسید.

تیم بارسلونا در اقدامی نمادین در جشن قهرمانی کاپیتانی را به اریک آبیدال داده بود تا او که به تازگی از بیماری سرطان نجات یافته جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

منابع

Wikinews
Wikinews
این خبر ویژگی‌های خبر دست اول را دارد که توسط اعضای ویکی‌خبر نوشته شده است. برای اطلاعات بیشتر صفحهٔ بحث خبر را مشاهده بفرمائید.