پرش به محتوا

باراک اعمال تحریم علیه ایران را به اشتون تبریک گفت

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
چهارشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۰، ۲۵ ژانویه ۲۰۱۲، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.


ایهود باراک در دیدار با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعمال تحریم علیه ایران را به کاترین اشتون تبریک گفت.

به گزارش واحد مرکزی خبر در این دیدار ایهود باراک گفت: «من به علت تصمیمی که در اروپا دربارهٔ تحریم‌ها علیه ایران گرفته شد تبریک می‌گویم. من قویاً معتقدم که این تحریم‌ها گام‌هایی در مسیر درست هستند و باعث افزایش فشار بین‌المللی به ایرانی‌ها می‌شوند.»

در این دیدار کاترین اشتون هم گفت: «من امروز در حالی این دیدار را برگزار می‌کنم که دیروز جلسهٔ شورای روابط خارجی اتحادیهٔ اروپا برگزار شد. همانطور که می‌دانید من ریاست آن جلسه را بر عهده داشتم و طی آن دربارهٔ تحریم‌ها علیه ایران تصمیم گرفته شد.»

همچنین هیلاری کلینتون وزیر خارجهٔ آمریکا در مورد تحریم‌ها گفت تهدیدات ایران دربارهٔ بستن تنگه هرمز تهران را در مسیر خطرناکی قرار می‌دهد. هیلاری کلینتون که در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای آلمانی خود گیدو وستروله در شهر واشنگتن سخن می‌گفت، ادامه داد: «دربارهٔ تعامل با ایران و گام‌های هسته‌ای این کشور در آینده رایزنی کردیم. آمریکا و آلمان به اعمال فشارهای جدی بر ایران برای پاسخگویی تهران دربارهٔ برنامه هسته‌ای‌اش، پایبند هستند.»

کلینتون ادامه داد: «من می‌خواهم بر این نکته تاکید کنم که آمریکا برای نزاع با ایران تلاش نمی‌کند.» ایران اخیراً برای آغاز مذاکرات جدید با گروه ۱+۵ اعلام آمادگی کرده بود. مذاکرات قبلی میان دو طرف در شهر استانبول، بدون کسب نتیجه‌ای پایان یافت. تهران بارها بر صلح آمیز بودن برنامهٔ هسته‌ای خود تأکید کرده‌است.


منابع[ویرایش]