ایران هواپیمای ایران۱۴۰ را صادر می‌کند

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
شنبه ۷ اسفند ۱۳۸۹، ۲۶ فوریه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.


منوچهر منطقی، مدیرعامل سازمان صنایع هوایی درجمع برخی خبرگزاری‌ها در رابطه با هواپیمای ایران ۱۴۰ بیان داشت که: پرواز آزمایشی هواپیماهای ایران ۱۴۰ با دو پرواز در مسیر تهران-اصفهان آغاز شده و هم اکنون به چهار پرواز رسیده‌است. این هواپیماها در طبقه بندی خود هواپیماهای مناسبی هستند و در خطوط پروازی اروپا و مناطقی چون سیبری پرواز می کنند ، بهره برداران هم از عملکرد این نوع هواپیما راضی هستند.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی به توانایی استفاده از این نوع از هواپیماها در مناطقی که داای راه‌های نامناسب زمینی هستند خبرداد.

وی با بیان اینکه تجارت عمده در صنعت هوایی به سمت استفاده از جت‌های منطقه‌ای درحال حرکت است ، اظهار داشت: این هواپیماها مسافتی نزدیک‌به پنج هزار کیلومتر را پوشش می‌دهد که با این برآورد اروپا و بخش بزرگی از آسیا را در بر می‌گیرد.

منطقی با اشاره به اهمیت مقوله استانداردهای بین المللی در صنعت هوایی افزود: صنعت هوایی ایران توانسته استانداردهای اروپا و آمریکا را دریافت کند و به حدی رسیده که می‌توانیم درسال های آینده ۲۰ درصد از ظرفیت‌های این بخش را به تقاضای بین المللی اختصاص دهیم.[۱]

وی تاکیدش بر ویدانش صنایع هوایی ایران بود و اینگونهاین موضوع را بیان‌کرد: صنایع هوایی جمهوری اسلامی ایران، دانش محور و مبتنی بر نیروی انسانی متخصص و وافر است و به همین دلیل می تواند سرآمد باشد.[۲]


منابع

  1. ‎«‏هواپیمای ایران ۱۴۰ صادر می شود». ‏ایرنا، ‏۷-۱۲-۱۳۸۹ 
  2. ‎«‏ایران نقش آفرین اصلی در صنعت هوایی منطقه است». ‏ایرنا، ‏۷-۱۲-۱۳۸۹