اولین «حوزه علمیه کودکان» راه‌اندازی شد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
یکشنبه ۹ آبان ۱۳۸۹، ۳۱ اکتبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

«مؤسسه خیریه أمیر المؤمنین(ع)» که در زمینه رسیدگی به امور ایتام و خانواده‌های بی سرپرست فعالیت می‌کند و مقر اصلی آن در شهر کربلای معلا است، از افتتاح اولین «حوزه علیمه کودکان» در این شهر خبر داد.

به گزارش شیعه آنلاین، در همین راستا حجة الإسلام و المسلمین سید «جواد مدرسی» مدیر «مؤسسه خیریه أمیرالمؤمنین(ع)» طی اظهاراتی گفت: در این «حوزه علمیه کودکان» که ویژه ایتام است، کودکان دوره‌های آموزش دروس مختلف حوزه را می‌گذرانند.

سید «جواد مدرسی» در ادامه افزود: از دروسی که در این حوزه علمیه تدریس می‌شود، زبان عربی، فقه، احکام ثانویه، اخلاق، قرائت قرآن کریم، حفظ قرآن کریم و غیره‌است.

مدیر «مؤسسه خیریه أمیرالمؤمنین(ع)» همچنین گفت: ساعات درسی این حوزه علیمه هر روز از ۸ صبح تا اذان ظهر ادامه دارد و مدت زمان هر کلاس نیم ساعت مفید است. این حوزه علمیه به کودکان یتیم زیر ۱۸ سال اختصاص دارد.

حجة الإسلام و المسلمین «مدرسی» در مورد چگونگی تأمین شدن هزینه‌های این حوزه علمیه و دیگر بخش‌های این مؤسسه گفت: «مؤسسه خیریه أمیرالمؤمنین(ع)» بر کمک‌های دفاتر مراجع تقلید عظام و نیز کمک‌های مردمی که از کشورهای مختلف اسلامی می‌رسد، به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

سید «جواد مدرسی» در پایان افزود: در حال حاضر در مجموع بیش از ۵۰ کودک زیر ۱۸ سال در این حوزه علمیه ثبت نام شده‌اند و این تعداد روز به روز در حال افزایش است. هدف از تأسیس این حوزه علمیه، تربیت نسلی صالح و مؤمن است تا بتوانند در آینده برای جامعه خود مفید باشند.

منابع

‎«‏اولین «حوزه علمیه کودکان» راه اندازی شد». ‏«پایگاه اینترنتی تابناک»، ‏: ۰۸ آبان ۱۳۸۹