اوريف‌ليم در ايران ۱۱٫۸ ميليون يورو زيان كرد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
پنج‌شنبه ۶ آبان ۱۳۸۹، ۲۸ اکتبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

شرکت سوئدی اوریف‌لیم در گزارشی از عملکرد خود در سه ماهه سوم ۲۰۱۰ اعلام کرد عمدتا به‌دلیل متوقف شدن فعالیت‌هایش در ایران با زیان ۱۱٫۸ میلیون یورویی طی این مدت مواجه شد.

به گزارش فارس شرکت سوئدی اوریف‌لیم که تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی است شبکه ای هرمی را در ایران برای توزیع محصولات خود تشکیل داده بود که تابستان سال جاری به دلیل غیرقانونی بودن منهدم شد.

این در حالی بود که ایران بزرگترین بازار این شرکت در خاورمیانه محسوب می شد و همان زمان برخی کارشناسان از زیان بیش از ۱۰ میلیون دلاری این شرکت در اثر انهدام شبکه هرمی آن در ایران خبر دادند.

بر اساس گزارش داوجونز اوریف لیم روز سه‏شنبه در گزارشی از عملکرد خود طی سه‎ماهه سوم سال ۲۰۱۰ به زیان ۱۱٫۸ میلیون یورویی خود عمدتاً در اثر این اقدام و همچنین انجام اصلاحات ساختاری اشاره کرد.

این گزارش همچنین اعلام کرده است سود شرکت مزبور طی این مدت با کاهش چشمگیر ۳۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. میزان سود این شرکت طی سه ماه سوم امسال به ۹٫۱ میلیون یورو رسیده است . پیش‎بینی‎های اولیه حاکی از سود ۱۷٫۹ میلیون یورویی این شرکت بود . پیش‎بینی می شود میزان فروش شرکت اوریف لیم در کل سال ۲۰۱۰ با ۹ درصد رشد روبرو شود .

با احتساب هزینه های اصلاحات ساختاری شرکت اوریف لیم در سه ماه سوم ۲۰۱۰ با زیان خالص ۴٫۷ میلیون یورویی روبرو شده است . این شرکت در مدت مشابه سال قبل با سود ۱۳٫۴ میلیون یورویی روبرو شده بود.

منابع

‎«‏«پایگاه اینترنتی تابناک»». ‏اوریف‌لیم در ایران 11.8میلیون یورو زیان کرد، ‏۰۵ آبان ۱۳۸۹