پرش به محتوا

اوج‌گیری فعاليت نازیسم و نژادپرست‌ها بر روی دامنه IR

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
پنج‌شنبه ۲۷ آبان ۱۳۸۹، ۱۸ نوامبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

مدتی است که انجمن نازیسم ایران و هوداران آدولف هیتلر اعلام موجودیت کرده‌است و جالبتر آن که در تابلو اعلانات سایت هم زدند: «این تارنما طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و تحت نظارت کارگروه رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند!»

به گزارش خبرنگار «تابناک اجتماعی»، در حالی که مسئولان از نظارت بسیار بر فعالیت سایت‌های اینترنتی خبر می‌دهند، متاسفانه به نظر می‌رسد هیچ گونه کنترلی بر روی دامنه‌های IR که متولی آن سازمان فیزیک نظری است صورت نمی‌گیرد.

این که چطور وزارت ارشاد به انجمن نازیسم ایران مجوز فعالیت داده‌است خود سوال قابل تاملی است که امیدواریم مسوولان در این خصوص پاسخ مناسبی داشته باشند که چطور به چنین انجمن‌ها و سایت‌هایی اجازه فعالیت می‌دهند؟ سایت مذکور که انجمنی نیز برای هواداران خود به راه انداخته‌است در تابلو اعلانات خود اعلام کرده‌است: این تارنما کاملا پژوهشی، علمی و تاریخی است!

نکته جالب اینجاست که این سایت افراطی که فقط به گسترش تفکرات فاشیستی هیتلر می‌پردازد، یک بار فیلتر شده و مجددا رفع فیلتر شده‌است و این بدان معناست که فعالیت این فرقه افراطی مورد تایید مسئولان قرار گرفته است؟!

بر اساس آمارهای ارایه شده در این تارنما کاربران انجمن ۲٬۳۲۲ پست در ۳۲۰ موضوع ارسال کرده‌اند و انجمن مذکور دارای ۲۹۳ کاربر ثبت نام کرده می‌باشد.

در این سایت بخش‌هایی با عناوین «تالار رایش سوم»، «تالار جنگ جهانی دوم»، «ایدئولوژی و اصول و عقاید نازیسم»، «مباحث پیرامون شخصیت، افکار و سخنان پیشوا آدولف هیتلر» و... به چشم می‌خورد. در این انجمن‌ها به ترویج عقاید آدولف هیتلر و پیروانش پرداخته شده‌است و تلاش شده تا کاربران را به سمت نازیسم و گرایشات آن سوق دهد. جالبتر آن که عنوان یکی از مطالب به روز شده این سایت «صعود روز افزون انجمن، تبریک به همه!» است که شاید باید بیشترین تبریک را در این زمینه به مسوولان رصد سایت‌های ایرانی گفت.

در بیانه ستاد کل نازیسم ایران! که در این سایت منتشر شده نیز آمده‌است:

«یاری خدا و روح پیشوا آدولف هیتلر همیشه با ما خواهد بود.

ما همه سربازان نازیسم هستیم و مسئولین این ستاد مستثنا از این قاعده نخواهند بود.

تمام مسئولین باید زیر نظر مدیریت کل با تمام توان وظایف خود را انجام دهند.

تمام مسئولین موظف هستند تمام فعالیت‌های خود را هر ۲۰ روز به مدیریت گزارش دهند.

تمام مسئولین باید وظایف موظفه را با حداکثر توان خویش انجام دهند در غیر این صورت استیضاح خواهند شد.»

نکته قابل توجه اینجاست که این انجمن نه تنها به کار پژوهش و امورات تاریخی نمی‌پردازد بلکه کاملا در مسیر ترویج تفکر و فرهنگ نازیسم فعالیت کرده و به نوعی در حال شستشوی مغزی کاربران با عقاید افراطی و نژادپرستی نازیسم و هیتلر می‌باشد.

در آخرین اطلاعیه انجمن آمده‌است:

«با درود به تمامی اعضای وفادار و شکیبای انجمن

دوستان همان طور که کاملا خبردار هستین سایت انجمن نازیسم ایران حدود یک ماه دچار مشکل بوده و مسدود و فیلter بوده که امروز به لطف خداوند و شکیبایی شما عزیزان مشکل حل شده و سایت به روال عادی و پیشروی خود بازگشته.

انجمن در تاریخ اول شهریور ماه رسما شروع به کار کرد و در اوج پیشرفت و افزایش فزونی تعداد اعضا و در عین ناباوری در روز ۱۷ شهریور فیلter شد.

از آنجا که با کنترل خوب مدیران و کمک‌های اعضا هیچ گونه مورد سیاسی و یا مذهبی در سایت موجود نبود لذا گمان بردیم که سایت اشتباها دچار این مشکل شده و با عزم جزم شده قصد کردیم که تا پای شکایت از سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی هم پیش برویم و از هیچ کار و راهی به خاطر گرفتن این حق خود فروگذار نباشیم. منتها در اواسط پیگیری‌ها و شکایات ما مواجه با موردی بسیار مهم شدیم آنکه انجمن نه به اشتباها و نه به خاطر مباحث سیاسی مذهبی فیلter شده بلکه تنها و تنها به خاطر توهین به اقلیت‌های مذهبی یعنی یهودیان بوده. همان طور که می‌دانید بندی از جرائم اینترنتی مربوط به توهین و تفرقه اندازی بین اقلیتهای مذهبی می‌باشد. و از آنجا هم که یهودیان همواره و همواره از نفوذ و قدرتشون همه جا به نفعشون استفاده می‌کنند ما هم مستثنی نبودیم و تنها بعد از ۱۷ روز هدف این موجودات گشتیم و به خاطر شکایت شخصی یهودیان با این مشکل مواجه شدیم.

و دوستان نکته دیگه که خیلی میتونه کمک بکنه اینه که در صورت گفتن موردهایی مشابه و تند به یهودیان، از واژه یهود کمتر استفاده بکنید و بیشتر از صهیونیست استفاده کنید. از همکاری یکایک دوستان متشکرم که برای پیشرفت انجمن خودشان تلاش و مبارزه می‌کنند

با آرزوی موفقیت برای یکایک اعضا و انجمن و اثبات اینکه نازیسم بیدی نیست که با این بادها بلرزد و هر بار که ضربه‌ای بخورد با عزمی راسخ تر آن را پاسخ می‌دهد پس از این رو وظیفه همه مان نسبت به قبل دو چندان شده و باید پرچم بزرگ نازیسم ایران رو با سرعت و قدرت بالاتری به پیش برد که دشمنان به زانو در آمده‌اند. با امید به پیروزی نهایی

دوست شما و سرباز همیشگی نازیسم بهروز ادمین انجمن نازیسم ایران»


منابع

‎«‏اوج گیری فعالیت نازیسم و نژادپرست‌ها بر روی دامنه IR». ‏تابناک، ‏۲۷ آبان ۱۳۸۹