پرش به محتوا

انفجار در مجتمع پتروشیمی خارک

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
جمعه ۲۴ دی ۱۳۸۹، ۱۴ ژانویه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

در تاریخ ۲۳ دی ۱۳۸۹ و در ساعت ۲۱ انفجاری در مجتمع پتروشیمی جزیره خارک رخ داد. بنا به گفته مسئولین مرتبط با این رخ‌داد، گرچه هنوز آتش‌سوزی ادامه دارد اما در کنترل کامل قرار گرفته است.

در همین حال مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر از مهار نشت گاز از مخزن یک میلیون بشکه‌ای در شرکت پتروشیمی خارک خبر داد.

کشتکار مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری بوشهر اعلام کرد: بر اثر این حادثه دو مخزن ۴۰ هزار لیتری دچار آتش‌سوزی که این مخازن توسط یک شیر به یک مخزن یک میلیون بشکه‌ای متصل می‌شد که متاسفانه این شیر دچار نشتی گاز شده بود، وی گفت در حال حاضر این نشتی برطرف شده و خطر انفجار و آتش‌سوزی در مخزن یک میلیون بشکه‌ای به حداقل رسیده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر با تاکید بر اینکه اطفای این آتش‌سوزی کار دشواری است، تصریح کرد: دو مخزن ۴۰ هزار لیتری در حال سوختن است، منتظریم تا با اتمام گاز این مخازن، آتش‌سوزی را اطفا کنیم.

آتش سوزی در مخزن های گاز پروپان پتروشیمی جزیره خارک که حدود ساعت ۲۱ پنجشنبه شب آغاز شد و همچنان ادامه دارد تاکنون تلفات جانی نداشته و فقط باعث سوختن ۳۰ درصدی یک نفر از نیروهای پتروشمی خارک شد که برای مداوا به تهران اعزام شده است.

منابع

‎«‏علت آتش سوزی مخزن های گاز پتروشیمی جزیره خارک اعلام شد». ‏خبرگزاری ایرنا، ‏۲۴/۱۰/۱۳۸۹ ساعت ۱۵:۲۴  ‎«‏انفجار در مجتمع پتروشیمی خارک». ‏شبکه خبر، ‏۲۴ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۷:۳۷