انتقاد روسای دو نهاد نظارتی از دولت محمود احمدی‌نژاد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۸۹، ۲۰ اکتبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

روسای دو نهاد مهم نظارتی در ایران روز سه‌شنبه با انتقاد از دستگاه‌های دولت جمهوری اسلامی چنین اظهار نظر کردند که «فرهنگ نظارت‌پذیری پایین آمده» و «برخی نمی‌پذیرند که باید نظارت‌پذیر باشند.»

مصطفی پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، که روز سه‌شنبه در اجلاس سراسری شورای دستگاه‌های نظارتی ایران سخن می‌گفت اشاره کرد که «فرهنگ نظارت‌پذیری در فضای اداری و عمومی کشور پایین آمده است.»

آقای پورمحمدی همچنین در گفته‌های خود مدیران دولتی کشور را به «ناهماهنگی» و «موازی‌کاری» متهم کرده است. رئیس سازمان بازرسی کل کشور در عین حال خاطرنشان کرده است که قصد رسانه‌ای کردن مشکلات را ندارد، چرا که آن قدر پرونده وجود دارد که «تمام فضای رسانه‌ها اشغال می‌شود.»

از سوی دیگر همزمان روز سه‌شنبه و در همین اجلاس رئیس دیوان عدالت اداری کشور نیز با گلایه از دولت جمهوری اسلامی اعلام کرد که شکایت از دوایر دولتی رشدی «غیرقابل توجیه» داشته است. محمدجعفر منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری، اشاره کرده است که مقایسه آمار مربوط به سال‌های ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸ حاکی از «رشد غیرقابل قبول در شکایت از دستگاه‌های اجرایی» است. آقای منتظری افزوده است: «در شش ماه اول امسال (۱۳۸۹) هم در مقایسه با مدت مشابه با سال قبل رشد غیر قابل قبولی را می‌بینیم.»


منابع

‎«‏انتقاد روسای دو نهاد نظارتی از دولت محمود احمدی‌نژاد». ‏رادیو فردا، ‏