پرش به محتوا

امام‌جمعه مسجدالنبی مخالفان حکومت عربستان را فتنه‌گر نامید

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۹، ۵ مارس ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.
پرونده:Masjid Nabawi. Medina, Saudi Arabia.jpg
مسجدالنبی

علی الحذیفی در واکنش به راهپیمایی معترضان در کشور عربستان، به جوانانی که در فضای مجازی و سایت‌های اینترنتی بر علیه حکومت آل‌سعود بیانیه صادر می‌کنند، هشدار داد. او که به عنوان خطیب جمعه مسجدالنبی شهر مدینه سخن می‌گفت، از معترضان و تظاهر کنندگان مخالف حکومت انتقاد کرد و آنان را «فتنه‌گر»، «نمک نشناس» و «گمراه» خواند.

این روحانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه همچنین «ملک عبدالله عبدالعزیز» پادشاه عربستان را «ولی‌امر» مسلمین خواند و از کسانی که آنان را فتنه‌گر خوانده بود، خواست تا با کتاب خدا و سنت پیامبر مخالفت نکنند و از تلاش برای مشروطه کردن نظام پادشاهی عربستان دست بردارند.

او با اعلام این مطلب که معترضان چشمان خود را بسته‌اند و سعی دارند در کشور بحران ایجاد کنند، کار آنان را ایجاد «خلل در دین اسلام» نامید و پیش‌بینی کرد که آنان در کار خود موفق نشده و شکست خواهند خورد، چرا که اراده خداوند قوی‌تر از آنان است.

یادآوری می‌شود که تظاهرات اعتراض‌آمیز ضد حکومتی طی روزهای اخیر توسط شیعیان عربستان در سه نوبت انجام شده و حداقل پنجاه تن از جمله یک روحانی سرشناس به نام توفیق العامر بازداشت شده‌اند.

منبع

‎«‏فتنه‌گران زیر پرچم «لا إله إلا الله محمد رسول الله» بیایند». ‏شیعه آنلاین، ‏۱۴ اسفند ۱۳۸۹