پرش به محتوا

اعلام جرم علیه خبرآنلاین توسط دادستانی کل ایران

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳، ۱۳ ژانویه ۲۰۱۵، ۱۰:۴۶:۰۴ ب.ظ.

عبدالصمد خرم آبادی معاون قضایی دادستان کل ایران در امور فضای مجازی از اعلام جرم علیه وب‌گاه خبرآنلاین خبر داد.

وی دربارهٔ تصمیم هیأت نظارت بر مطبوعات در مورد این وب‌گاه اعلام داشت که این تصمیم «بسیار ضعیف» بوده است.

وضعیت آزادی رسانه در جهان
     وضعیت خیلی جدی      وضعیت مشکل      مشکلات قابل توجه      وضعیت رضایت بخش      وضعیت خوب      دسته بندی نشده / بدون اطلاعات
جستجو در ویکی‌پدیا ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ آزادی رسانه دارد.
« دستگاه قضایی اجازه نخواهد داد که فضای مجازی به جولانگاهی برای نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی علیه نهادهای کشور تبدیل شود. »

—عبدالصمد خرم آبادی

وب‌گاه خبرآنلاین چندی پیش در پی سخنان حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران مطلبی به قلم حمیدرضا شاه محمدی با عنوان «رمزگشایی از فساد ابوذر و سلمان‌ها در کلام رئیس جمهور» بر روی این وب‌گاه منتشر شده کرده بود، که بر روی انتقادها علیه سپاه پاسداران ایران و فساد در آن مانور داده بود.

« حالا دیگر این نهاد نظامی نه تنها نقش خود را در صحنه سیاست کتمان نمی کند بلکه با داشتن خبرگزاری و سایتهای خبری و روزنامه و بخشهای مهمی از رسانه های عمومی... به یک کنشگر اصلی در صحنه سیاست و انتخابات مجلس، ریاست جمهوری و شوراهای شهر تبدیل شده است. و بیم آن می رود که در انتخابات مجلس خبرگان و انتخاب رهبری آینده نیز احساس وظیفه و تکلیف شرعی نماید. اینجاست که نه تنها اصلاح طلبان، بلکه نمایندگان اصولگرای شاخصی چون احمد توکلی نیز احساس خطر می کنند. خطر فساد ناشی از عدم امکان رقابتی شدن اقتصادی که یک نهاد مسلح رقیب بخش خصوصی است و خود اسکله ها و بنادر و فرودگاه هایی دارد که بدون نظارت دولت و مجلس می تواند هر آنچه بخواهد وارد و خارج کند قبلا در گفته ها و نوشته های متعددی گوشزد شده است... »

—خبرآنلاین


منابع