استقلال قهرمان جام حذفی شد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۰، ۱۴ مارس ۲۰۱۲، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

عصر امروز و در بیست و پنجمین دیدار نهایی جام حذفی دو تیم استقلال تهران و شاهین بوشهر در ورزشگاه حافظیه شیراز به مصاف یکدیگر رفتند که این تیم استقلال بود که توانست در نهایت و در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۱ حریف خود را از پیش رو بردارد و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

در این دیدار دو تیم دستور کار محتاطانه را در پیش گرفتند که باعث شد بازی در وقت قانونی و همچنین در نیمه اول و دوم وقت اضافه بدون به ثمر رسیدن گلی برای هر دو تیم به پایان رسیده و کار به ضربات پنالتی کشیده شود.

۴ ضربه پنالتی تیم استقلال را محسن یوسفی، فریدون زندی، جی لوید ساموئل و گوران جورکوویچ زدند که هر ۴ ضربه وارد دروازه حریف شد اما از سه ضربه پنالتی تیم شاهین بوشهر تنها ضربه آخر که توسط علی انصاریان زده شد به گل مبدل گشت و ضربه پنالتی محمد نوری به خارج از چهارچوب دروازه رفت و ضربه امجد شکوه‌مقام نیز توسط مهدی رحمتی مهار گردید تا در ضیافت پنالتی‌ها تیم بوشهری نتیجه را به حریف خود واگذار نماید.

تیم استقلال با این برد ضمن کسب ششمین قهرمانی خود در تاریخ جام حذفی، به عنوان اولین تیم از ایران به رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد. تیم شاهین بوشهر نیز در این دیدار اولین نایب قهرمانی و حضور خود در فینال جام حذفی را تجربه کرد.

در این بازی پرویز مظلومی و حمید درخشان و علیرضا فغانی به ترتیب سرمربی‌گری تیم استقلال تهران، سرمربی‌گری تیم شاهین بوشهر و قضاوت مسابقه را برعهده داشتند.


منابع