ارتش آمریکا استخدام همجنسگرایان علنی را آغاز کرد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۸۹، ۲۰ اکتبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

پس از آن که یک قاضی در ایالت کالیفرنیای آمریکا حکم صادر کرد که زنان و مردانی که علنا همجنسگرا هستند، اجازه دارند در ارتش این کشور خدمت کنند، ارتش آمریکا روز چهارشنبه (20 اکتبر)، اعلام کرد برای اولین بار استخدام این گروه از افراد را آغاز کرده است. پنتاگون می گوید به استخدامی های جدید هشدار داده می شود که هر آن ممکن است این روند متوقف شود، چون علیه رای دادگاه، تقاضای استیناف کرده است.

اما قاضی دادگاه کالیفرنیا گفته است تا زمانی که تقاضای فرجام وزارت دفاع آمریکا به نتیجه نرسیده است، این وزارتخانه اجازه ندارد همجنسگران را از انجام خدمت در ارتش منع کند. باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا خواستار پایان ممنوعیت فعالیت همجنسگرایان در ارتش است اما نمی خواهد که این امر پیش از اعمال تغییرات در قانون توسط دولت صورت گیرد.

با اعمال این تغییرات، اعضای همجنسگرای ارتش از حقوق برابر با سایرین برخوردار خواهند شد. براساس سیاست "نپرس، نگو"، همجنسگرایان می توانند در ارتش خدمت کنند، اما اگر تمایل جنسی خود را فاش کنند، اخراج خواهند شد. قاضی ویرجینیا فیلیپس هفته گذشته به پنتاگون دستور داد که خط مشی "نپرس، نگو" را فورا متوقف کند. گروه های همجنسگرا از حامیان سیاسی باراک اوباما به حساب می آیند و از زمان ورود او به کاخ سفید، خواهان تغییر خط مشی ارتش در قبال مردان و زنان همجنسگرا بوده اند.منابع

‎«‏ارتش آمریکا استخدام همجنسگرایان علنی را آغاز کرد». ‏بی بی سی فارسی، ‏