احمدی‌نژاد در ورامین خبر داد: اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
چهارشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۰، ۲۱ دسامبر ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهوری ایران در دور چهارم سفرهای استانی به دیگر شهرستان‌های استان تهران سفر کرد.

امروز در سالروز طرح هدفمندی یارانه‌ها به ورامین رفت و در جمع ورامینیان سخن راند.

بیشتر سخنانش دربارهٔ گام دوم هدفمندی یارانه‌ها بود. وی از اجرای گام دوم از سه گام در امسال خبر داد.

وی گفت که وضعیت اقتصادی کشور آرام است و دشمنان در پی جوسازی اند تا اوضاع را به هم بریزند و آشفته بنمایند، ایشان نمی‌خواهند که ایران به قله‌ها رسد و پیشرفت کند.

رییس‌جمهوری گفت که دولت پس از سال‌ها بررسی و شناسایی طرح تحول اقتصادی در هفت سرفصل تنظیم کرد و اجرایش را با هدفمندی آغاز کرد.

او اجرای طرح را دستاورد بسیار بزرگی دانست و گفت:

« به فضل الهی و با همت و هوشمندی مردم دستاوردهای بزرگی به واسطه اجرای هدفمندسازی یارانه ها حاصل شد» و برخی دستاوردها را بازگو کرد، از جمله کاهش مصرف سوخت و کاهش فاصلهٔ طبقاتی و شرکت مردم در مدیریت اقتصادی. »

احمدی‌نژاد گفت:

« دولت مصمم است در دو سه گام دیگر این طرح همهٔ یارانه‌ها را در اختیار مردم قرار دهد تا خودشان تصمیم بگیرند که چگونه از آن استفاده کنند و به فضل الهی تلاش دولت بر این است که امسال گام دوم هدفمندسازی یارانه ها را اجرایی کند و حق مردم را در اختیار خودشان قرار دهد. »

وی گفت دشمنان تلاش‌های زیادی می‌کنند و برخی تلاش‌ها را توضیح داد.

گفت که مردم به شایعه‌ها توجهی نکنند و این که ذخیرهٔ ارزی بالاترین میزان تاریخ ایران است و ذخیرهٔ طلای ۱۵ سال تامین است.

سپس احمدی‌نژاد به جنبش عاشورا پرداخت.

رییس‌جمهوری تصریح کرد:

« اگر انسان از همه هستی خود بخاطر خدا بگذرد و در راه خدا از تمایلات مادی و دنیوی قطع رابطه کند به بالاترین مراتب کمال و تعالی دست خواهد یافت و امام حسین (ع) در روز عاشورا از همه هستی و مسائل غیر الهی قطع رابطه کردند .

... امام حسین در روز عاشورا نشان دادند که هیچ عشق و دلبستگی نمی تواند مانع از انجام دادن وظیفه و رسیدن به خدا شود و امام حسین با قطع رابطه از تمایلات دنیوی ، درس شهادت ، آزادگی و کمال را به همهٔ بشریت و تاریخ عرضه کردند. ...تا زمانی که باب شهادت باز باشد درهای ذلت و خواری بسته خواهد بود و کسی که آمادهٔ شهادت باشد هیچ گاه لباس ذلت نخواهد پوشید و این درس تاریخی و ماندگار امام حسین است.

»

سپس دربارهٔ‌ورامین و ایران سخنرانی کرد و از آغاز طرح قطار شهری خبر داد. نیز گفت برای استان شدن ورامین باید جمعیتشان به ملیون برسد. مردم خواهان تاسیس استان «خرداد» به مرکزیت ورامین با شهرستان‌های پیشوا و پاکدشت اند.


منابع