احمدی‌نژاد به ایلام رفت

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
چهارشنبه ۷ دی ۱۳۹۰، ۲۸ دسامبر ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

محمود احمدی‌نژاد در دور چهارم سفرهای استانی به استان ایلام رفت.


روز نخست

چندین طرح استانی از جمله آسفالت محور ایلام-سرابله[۱] بهره‌برداری شد.

در روز اول سفر استانی، احمدی‌نژاد به ترتیب به مرکز شهرستان‌های ایلام، ملکشاهی، مهران، ایوان رفت.

ایلام

رییس‌جمهوری در ایلام گفت:

« دولت‌های سلطه‌گر خیال می‌کنند که با سوء استفاده از اهرم‌هایی که در اختیار دارند و با فشار و ادبیات قلدرمابانه می توانند با ملت ایران مواجه شوند و ملت ایران را به مواردی متهم کنند که خودشان شایسته آن هستند اما همه آنها باید بدانند که در مقابل ملت ایران یک راه بیشتر ندارند و آن دوستی با ملت ایران و احترام گذاشتن به حقوق این ملت است. همه بدانند که ملت بزرگ ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های سلطه‌گران سرسوزنی عقب نشینی نخواهد کرد. »

او گفت که دشمنان می‌خواهند رژیم صهیونیستی (اسراییل) را نجات دهند.

احمدی‌نژاد خطاب به برخی کشورهای عرب با بیان این نکته که کشورهای غربی پس از پیروزی از دیگران به سراغ ایشان خواهند آمد گفت:

« این خنده‌دارترین لطیفهٔ تاریخ است که عده‌ای که در کشور خود نه دموکراسی، نه آزادی و نه انتخابات دارند، دور هم جمع می‌شوند و علیه کشور دیگری قطعنامه صادر می‌کنند که باید انتخابات برگذار کند. »

و گفت که از ملت ایران درس بگیرند.

سپس به طرح هدفمندی یارانه‌ها و اجرای گام دوم پرداخت و گفت ساختن ایران بالاترین عمل صالح و دینی و انقلابی مردم ایران است و با اجرای کامل طرح تحول اقتصادی فقر و نابه‌سامانی از همه‌جای ایران ریشه‌کن خواهد شد.

پس از این دربارهٔ شهر توضیح‌هایی داد و مصوبه‌های دور پیش را بازنمود.

رییس‌جمهوری بعد حکومت اسلامی و حکومت طاغوت و ستم‌ستیزی را در جریان عاشورا واکاوی کرد و گفت:

« هر فرد و ملتی در عالم که پیرو امام حسین (ع) باشد هرگز طعم ذلت را نخواهد چشید و این درس تاریخ تا ابدیت برای همه ملت هاست و ملت ایران عاشق، پیرو و در خط مکتب امام حسین (ع) اند و به همین دلیل است که ۳۲ سال در مقابل همهٔ دشمنان خود ایستاده و آنان را شرمنده و پشیمان کرده اند.»[۲] »
ملکشاهی

رییس‌جمهوری در گردهمایی بزرگ مردم گفت:

« امروز باید همه دست به دست هم براساس عدالت ایران را بسازیم و هر جا که در گذشته بهرهٔ کمتری از منابع و طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای دولت داشته‌است امروز باید بیشتر مورد توجه قرار گرفته و طرح‌های بیشتری در آنجا اجرا شود. »

سپس به هدفمندسازی یارانه‌ها و مصوبه‌های دولت برای شهرستان پرداخت.

احمدی‌نژاد با اشاره به منطقه و بیداری اسلامی تنها یاریگر را توکل به خدا خواند. با اشاره به سرنوشت حسنی مبارک و صدام کشورهای عرب را گوشزد کرد که با آمریکا و متحدانش همکاری نکند.

او گفت:

« محال است انسان با خدا از روی اخلاص سخن بگوید و زندگی خود را بر مدار خدایی بودن تنظیم کند و خدا بهاو عزت و علم و شرف و سعادت را هدیه نکند. »

[۳]

مهران
« همهٔ مشکلات عالم برای حضور افرادی در رأس مراکز قدرت و ثروت جهانی است که اهل عمل صالح و تسلیم در برابر خدا نبوده با طغیانگری خود را صاحب و مالک جهان می‌دانند و برای دستیابی به اهداف خود حاضر اند حیثیت و منابع ملت‌های دیگر را خدشه‌دار کنند. »

رییس‌جمهوری با بازگویی کارهای غرب و همکاری آمریکا با قذافی و صدام و ... نیز خریدن سلاح برخی کشورهای عرب از آمریکا با هزینه‌های هنگفت و پول نفت که پشتوانهٔ کشورشان است گفت که سنگین‌ترین حمله‌ها را دشمن به ملت ایران کرده‌است وگفت

« اگر همهٔ شیاطین عالم را هم علیه ملت ایران بسیج کرده تمامی توان خود را به کار بگیرید این ملت آرزوی یک قدم عقب‌نشینی را بر دل شما خواهد شد. »

سپس به شهرستان پرداخت و توضیح داد.

[۴]

ایوان

[۵]

احمدی‌نژاد در جمع مردم مرکز شهرستان گفت:

« دولت مصم است با اصلاح ساختارها گام های بعدی طرح تحول اقتصادی را با همراهی مردم برای توزیع عادلانه ثروت در کشور ادامه دهد. »

وی با اشاره به فداکاری مردم در جنگ تحمیلی گفت:

« بالاترین خدمت به مردم تلاش در جهت ساختن ایران است چرا که ساختن کشور بالا بردن پرچم توحید و عدالت در جهان و خدمت به بهترین بندگان خدا است. »

رییس‌جمهوری گفت:

« ترس و نگرانی اصلی دشمنان از ساختن ایران است و تمام مانع‌تراشی‌ها و توطئه‌ها و سنگ‌اندازی‌شان برای جلوگیری از آبادانی ایران و سازندگی در کشور است. »

او بعدهایی از طرح تحول را نیز بیان کرد.منابع