احمدی‌نژاد به امیر قطر:غرب به سوریه حمله کند، اولین موشک به خانهٔ شما خواهد خورد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
دوشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۰، ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

در سفری که امیر قطر سه روز زودتر از موعد مقرر به ایران داشت، صحبتهایی مابین حمدبن خلیفه، امیر قطر با محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور ایران همچون درخواست حمدبن خلیفه برای مشخص شدن موضع ایران در صورت حمله نظامی غرب به سوریه و سرنگونی دولت بشار اسد، که رییس جمهور ایران در پاسخ وی چنین گفته است:

« در صورت بروز چنین اتفاقی مطمئنا اولین موشک بر خانه خود شما اصابت خواهد کرد. »

در این دیدار، امیر قطر به عنوان نمایندهٔ آمریکا از ایران خواست تا برای ادامه حضور نیروهای آمریکایی در عراق با ایالات متحده آمریکا همکاری کند و حمایت خود از گروه‌های مقاومت عراق از جمله حزب‌الله و گروه اهل الحق که عملیات‌هایی علیه نیروهای آمریکایی انجام داده‌اند، قطع کند.

حمد بن خلیفه همچنین از ایران خواست تا از حضور نظامی آمریکا در افغانستان حمایت کند و این موضوع را برای کاهش حملات به نیروهای آمریکایی در افغانستان بسیار مهم دانست.

بنا به گفتهٔ منابع فرانسوی، آمریکا از ایران درخواست کرده‌است تا از نوری المالکی، نخست‌وزیر عراق بخواهد تا مذاکرات درباره ابقای ۱۵ هزار نظامی آمریکایی در عراق را با ایالات متحده آمریکا با مأموریت حفاظت از سفارت این کشور و آموزش نیروهای امنیتی عراقی آغاز کند. مقامات ایرانی اعلام کرده بودند ابقای نیروهای آمریکایی در عراق یک مسئله داخلی است و ایران در آن دخالت نمی‌کند.

منابع فرانسوی تاکید کردند، برخی اخبار حاکی از آن است که دولت عراق با ماندن نیروهای آمریکایی در عراق در مقابل حل مسالمت‌آمیز مسئله بحرین و برداشتن فشارهای بین‌المللی از سوریه موافقت کرده‌است.

گفته می‌شود، این مذاکرات به کندی پیش می‌رود اما در ماه آینده و در صورت قرار گرفتن آمریکا در محدودیت زمانی این مذاکرات سرعت بیشتری خواهد گرفت.منابع