«ناخشنودی سپاه از حوادث ۱۴ خرداد» از زبان جانشین فرمانده سازمان بسیج مستضعفین

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۸۹، ۱۱ مارس ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

سرتیپ علی فضلی، جانشین فرمانده سازمان بسیج مستضعفین، حوادث ۱۴ خرداد ۸۹ را «حادثه تلخ و غیرالهی» خواند. او روز گذشته در نشست ستاد بزرگداشت درگذشت آیت‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر پیشین ایران گفت: «ما اظهار ناخشنودی خودمان را از جانب فرمانده سپاه و همه فرماندهان و اعضای سپاه از حادثه تلخ ۱۴ خرداد اعلام می‌کنیم. آن حادثه تلخ بود هیچ کس تأیید نمی‌کند؛ کار، کار غیر الهی بود که باید به صورت دقیق واکاوی شود.»

این نخستین واکنش یک مقام رسمی سپاه پاسداران ایران درباره حوادث ۱۴ خرداد سال جاری محسوب میشود. در جریان مراسم بزرگداشت مرگ آیت‌الله خمینی در ۱۴ خرداد ۸۹، هواداران دولت به حسن خمینی، نوه او، اجازه سخنرانی ندادند. همچنین در گزارش زنده‌ای که از تلویزیون دولتی ایران (صدا و سیما) پخش شد، شماری از شرکت‌کنندگان در نماز جمعه با سردادن شعارهایی همچون «مرگ بر موسوی» و «نواده روح الله؛ سید حسن نصر الله»، مانع از سخنرانی حسن خمینی در آرامگاه رهبر پیشین ایران شدند.

با این حال خبرگزاری فارس در تاریخ ۱۴ خرداد ۸۹، طی یک گزارش، دلیل شعارهای پیاپی و قطع سخنرانی حسن خمینی را «سکوت وی در فتنه‌های اخیر در برابر اقدامات فتنه‌گران در مقابله با آرمان‌های امام» عنوان کرده بود.

منابع