پرش به محتوا

ویکی‌خبر:تکذیب‌نامهٔ ریسک

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
از ویکی‌خبر با مسئولیت خودتان استفاده کنید.


لطفا آگاه باشید که هر اطلاعاتی که در ویکی‌خبر پیدا می‌کنید ممکن است نادرست، گمراه کننده، خطرناک ، اعتیاد آور، غیراخلاقی یا غیرقانونی باشد.

بعضی از اطلاعاتی که در ویکی‌خبر وجود دارد ممکن است برای خوانندگانی که از این اطلاعات در فعالیت‌های شخصی‌شان استفاده می‌کنند یا از آن‌ها پیروی می‌کنند خطراتی غیر معقول را بوجود آورند.

هیچ‌کدام از نویسندگان، مشارکت‌کنندگان، حمایت‌کنندگان، مدیران، خرابکاران یا هر کس دیگری که به شکلی به ویکی‌خبر مربوط می‌شود هیچ مسئولیتی در قبال استفاده از اطلاعاتی که در این وبسایت وجود دارد یا به آن‌ها لینک شده‌است، ندارد.

لطفا تمام مراحل لازم برای اطمینان از صحت و قابل اثبات بودن اطلاعاتی که از ویکی‌خبر می‌گیرید انجام دهید. منابع را در انتهای خبر بررسی کنید. صفحهٔ بحث خبر و تاریخچهٔ آن را برای اطلاع از وجود اختلافات احتمالی بر سر محتوای خبر نگاه کنید. اخباری که منابع مستقل دارند را چندین بار بررسی کنید.

اگر خبری شامل پیشنهاداتی خطرناک ، غیر قانونی و یا غیر اخلاقی بود به یاد داشته باشید که هر کسی می‌تواند این اطلاعات را به ویکی‌خبر اضافه کند. نویسندگان ممکن است تمام اطلاعات، اقدامات احتیاطی یا دیگر موارد را برای جلوگیری از صدمه رسیدن به خودتان، وسایلتان یا افراد دیگر را در خبر نگنجانده باشد. اگر شما مشاوره‌ای تخصصی لازم دارید (مثلا پزشکی، قانونی، مالی، ازدواج یا مدیریتی) لطفا به شخصی متخصص در آن زمینه مراجعه کنید.

ویکی‌خبر به طور یکسان بررسی نشده است؛ اگرچه خوانندگان ممکن است ایرادات و پیشنهادات اشتباه را تصحیح کنند ولی آن‌ها هیچ وظیفهٔ قانونی برای انجام این کار ندارند. تمام اطلاعات موجود در سایت بدون هیچ گونه ضمانت در هر منظور یا هرچیز دیگر است.


بر هیچ اطلاعاتی در ویکی‌خبر بدون منبع مستقل تکیه نکنید.