نظرها:حمله به سفارت بریتانیا در تهران

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

عمیقاً از هجوم عده‌ای افراط گرا به خاک بریتانیای کبیر با نام اسلام و ایران ابراز انزجار و بیزاری می‌کنم و امیدوارم افراط گرایان، پیرو هر دین و مسلکی که هستند، هر گرایش سیاسی‌ای که دارند، هر چه سریع‌تر به دَرَک واصل شوند. AMERICOPHILE ‏۳۰ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۰۰:۵۷ (IRST)

بنده خود نیز از این اقدام غیرمتمدنانه ناراحت شدم، اما جناب آمریکوفیل دیگر بریتانیا، کبیر نیست، گذشت آن دوران! --Faramarz♚♔♚ ‏۳۰ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۲:۴۸ (IRST)
بریتانیا برای من همواره کبیر است. البته اگر نظام پادشاهی مشروطه‌اش را هر چه سریع‌تر به یک جمهوری نظیر آنچه در ایالات متحده و یا فرانسه حکمفرماست تبدیل کند بلاشک قدرتمندتر خواهد شد. آخر من نمی‌دانم چرا تعدادی از افراد از بدو تولد باید خاص‌تر از دیگران باشند؟ بودجه‌ی خاندان سلطنتی بریتانیا، به هر میزان که محدود یا شفاف هم که باشد، باید به صورت عادلانه، و نه لزوماً مساوی، بین ملت تقسیم گردد. در روزگاری که جهانیان ظلم و ستم پادشاهان خودرأی و مستبدشان را تحمل می‌کردند؛ بریتانیایی‌ها ماگنا کارتا را نوشتند و انقلابی باشکوه کردند تا دستک کم اولین نیمچه-دموکراسی در تاریخ جهان را به وجود آورند. آن‌ها شایسته‌ی احترام هستند. AMERICOPHILE ‏۳۰ نوامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۹:۵۳ (IRST)