پرش به محتوا

ویکی‌خبر:ویکی‌خبر به شما نیاز دارد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد

همگی به ویکی‌خبر خوش آمدید، خبرگاه آزاد که توسط شما نوشته می‌شود! هرچیزی که شما اینجا می‌خوانید توسط افرادی مثل خود شما نوشته می‌شود. شما نیز می‌توانید هر مقاله‌ای را ویرایش کنید — رفع اشتباهات املایی، نقطه گذاری یا دستور زبان، تصحیح اشتباهات یا توسعه بیشتر مقالات!

مقالات ویکی‌خبر چه هستند

اول و مهم‌تر از همه این است که خبرهای ویکی‌خبر از دیدگاه بی‌طرف نوشته شده است و فاقد نظر و یا تفسیر هستند (اگر می‌خواهید تفکر خود را در مورد خبری به جهان بگویید وبلاگ نویسی را امتحان کنید.)

دو نوع خبر وجود دارد:

  • خبرهای ترکیبی
  • گزارش دست اول

همه مقالات با همکاری یکدیگر نوشته می‌شود و هیچ کس نویسنده آن نیست، ویرایش آن برای همه آزاد است، در صورتی که تغییرات دستورالعمل‌های ما را نقض نکند.

ما از شما چه می‌خواهیم!

ما از شما می‌خواهیم برای ویکی‌خبر مقالاتی بنویسید با عنوان‌هایی که:

  • مورد پسند شما هستند : اگر مورد پسند شما هستند، بنابراین مورد پسند خیلی از افراد دیگر نیز هستند!
  • شما احساس می‌کنید پوشش خبری مناسبی ندارند : آیا شما از مسئله‌ای باخبر هستید که به فراموشی سپرده شده و یا در دیگر رسانه‌ها به آن توجه کافی نمی‌شود؟ در اینجا شانس خود را برای گفتن به جهان امتحان کنید!
  • برای شما مهم هستند : خبر‌هایی که شما می‌نویسید می‌تواند یک رویداد جهانی باشد و یا در شهر خودتان اتفاق افتاده باشد — برای ما مهم نیست!

اما ما همچنین از شما می‌خواهیم که مقالات دیگر را ویرایش و گسترش دهید. بر خلاف هر منبع خبری دیگر، وقتی شما یک اشتباه را می‌بینید یا فکر می‌کنید که چیزی نادرست است، می‌توانید آن‌ها را درست کنید!

بسیار خوب، شروع می‌کنیم!

برای مقدمه ویکی‌خبر:مقدمه را مطالعه بفرمایید.

برای یادگیری روش‌های ویرایش، راهنمای ویرایشی را نگاه بیندازید.

برای نوشتن آماده‌اید؟ به ویکی‌خبر:اتاق‌خبر، قلب وب‌گاه بروید و مقاله جدید ایجاد کنید و یا مقالات موجود را ویرایش کنید.

آیا به گفتگو با دیگر نویسندگان و درخواست کمک احتیاج دارید؟ به تالار گفتگو‏ بروید.

ما همچنین به شدت به شما توصیه می‌کنیم که یک حساب کاربری برای استفاده در ویکی‌خبر ایجاد کنید، تا ویرایش‌ها و مقالات شما به شما نسبت داده شوند.

برای نمونه می‌توانید به بهترین‌ها نگاهی بیندازید.