پرش به محتوا

مقام دولتی ایران: کروبی و موسوی را به خانه امن برده‌ایم: تفاوت میان نسخه‌ها

بدون خلاصۀ ویرایش
[نسخهٔ بررسی‌نشده][نسخهٔ بررسی‌نشده]
بدون خلاصۀ ویرایش
بدون خلاصۀ ویرایش
خط ۲:
یک مقام دولتی ایران در گفتگو با CNN گزارش داد که میرحسین موسوی و مهدی کروبی به یک خانه امن منتقل شده‌اند. این منبع ادعا کرده‌است از آنجا که مخالفان علاقمند به «شهید سازی» برای جنبش هستند، لذا برای حفظ جان موسوی و کروبی، این انتقال صورت گرفته‌است. او اضافه کرد اصلاح طلبان به دنبال یک بهانه هستند و دولت با این روش، بهانه را از دست آنان گرفته است.
 
این در حالی است که آرون رودز، سخنگوی کمپین بین‌المللی حقوق بشر پیش از این در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که میرحسین موسوی و مهدی کروبی بر خلاف قوانین بین‌المللی و حتی قوانین ایران، در مکان نامعلومی تحت بازداشت قرار دارند. وی افزود با توجه به تهدیدات اخیر ارازل و اوباش در خصوص اعدام آنان، نگرانی عمیقی برای سلامتی این دو رهبر جنبش وجود دارد. تلویزیون دولتی ایران چند روز پیش اقدام به پخش تصاویری از نمایندگان مجلس ایران کرد که شعار می‌دادند:«کروبی و موسوی، اعدام باید گردند»
 
کمپین بین‌المللی حقوق بشر با اشاره به سوابق بدرفتاری با برخی زندانیان در چنین خانه‌های امنی در گذشته، ضمنامنی، ابراز نگرانی عمیق خود را نسبت به سلامت این افراد اعلام کرد،کرد. در بیانیه این کمپین آمده است:«اینگونه خانه‌های امن، که معمولا برای بازداشت افرادی با ارزش بالای امنیتی استفاده می‌شود، زیر نظر نهادهایی مانند قوه قضائیه و سایر دستگاه‌های نظارتی نبوده و مستقیما توسط وزارت اطلاعات یا سازمان اطلاعات سپاه بهاداره منظورمی‌شوند. استفادهدر چنین خانه‌های امنی از همه گونه روشهای فنی اعتراف گیری ادارهفارغ می‌شونداز نظارت سایر دستگاه‌های قانونی استفاده می‌شود.»
 
تلویزیون دولتی ایران چند روز پیش اقدام به پخش تصاویری از نمایندگان مجلس ایران کرد که شعار می‌دادند:«کروبی و موسوی، اعدام باید گردند»
 
== منابع ==