جزئیات دستگیری یکی از اعضای گروهک جندالله: تفاوت میان نسخه‌ها

پرش به ناوبری پرش به جستجو
دوستان اگر کپی می‌کنند حداقل لحن خبر را درست کنند
[نسخهٔ بررسی‌شده][نسخهٔ بررسی‌شده]
(دوستان اگر کپی می‌کنند حداقل لحن خبر را درست کنند)
{{تاریخ دوسویه|2010 24 {{MONTHNAMEINENGLISH|دسامبر}}}}
خبرگزاری ایرنا در خبری که روز جمعه منتشر کرد اینگونه اعلام می‌کند که: یک منبع مطلع که خواست نامش فاش نشود در تماس با خبرنگار ایرنا، جزییات بیشتری را از نحوه دستگیری سرکردهیکی گروهکاز تروریستیاعضای گروهک جندالشیطانجندالله در پاکستان اعلام کرد.
 
این منبع آگاه، روز جمعه به ایرنا گفت: نیروهای امنیتی پاکستان چند روز پیش در عملیاتی موفقیت آمیز فردی بنام 'جهان زیبا' نوه 'اکبر بکتی' را دستگیر کردند.
 
وی افزود: فرد دستگیر شده در تحقیقات و بازجویی ها، از ارتباط خود با عبدالرئوف ریگی و محمد ظاهر بلوچ سرکردگان گروهک تروریستی جندالشیطان،جندالله، پرده برداشته و محل انبار بزرگ تسلیحات این گروهک تروریستی را که از آن برعلیه مردم مظلوم و بی دفاع استفاده می شد، افشا کرد.
این منبع آگاه گفت: نیروهای امنیتی پاکستان پس از تدابیر لازم و با تجهیزات کامل این محل را به محاصره در آورده و موفق شدند علاوه بر محمد ظاهر بلوچ حدود ۱۷ نفر از تروریستهایافراد تحت امر وی را نیز دستگیر کنند.
عبدالرئوف ریگی برادر بزرگ عبدالمالک ریگی و سرکرده معنوی گروهک تروریستی جندالشیطانجندالله است که پس از معدوم شدناعدام عبدالمالک، با همدستی تروریستشخص دیگری به نام 'محمد ظاهر نارویی' معروف به محمد ظاهر بلوچ که به عنوان سرکرده این گروهک برگزیده شده در ماههای گذشته اقدام به جنایات متعددی بر علیه مردم مظلوم و بی دفاع منطقه کرده و در همه عملیات تروریستی در سیستان و بلوچستان دست داشته اند.
لازم به یادآوری است، 'اکبر بکتی' از سران معروف و معتمدین مردمی ایالت بلوچستان بود که چندی پیش توسط افراد ناشناس به ضرب گلوله کشته شد.
معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان نیز پیشتر به ایرنا خبر داده بود: ارتباط مداوم با مسوولان ذیربط در پاکستان برای روشن شدن جزییات دستگیری سرکرده گروهک تروریستی جندالشیطانجندالله ادامه دارد.
جلال سیاح روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرده بود: مسوولان استان از مدتها پیش با ارتباط مستقیم و مداوم با مقامهای رسمی در پاکستان پیگیر دستگیری سرکرده و اعضای گروهک تروریستی جندالشیطانجندالله هستند.
گروهک تروریستی جندالشیطان معروف به گروهک ریگی با حمایت سرویسهای اطلاعاتی غرب و منطقه،جندالله تاکنون با انجام عملیات متعدد تروریستی از جمله 'تاسوکی، دارزین کرمان، مسجد علی ابن ابیطالب (ع)، مسجد جامع زاهدان، همایش سران طوایف در پیشین، گروگانگیری، راهبندی و راهزنی مسلحانه، شهادت ماموران انتظامی، خلع سلاح چند پاسگاه و گروگانگیری ماموران، شهادتکشته‌شدن شماری از گروگانها و آخرین مرحله آن نیز تاسوعای خونین چابهار'، دهها نفر از مردم شیعه و سنی را شهیدکشته و زخمی کرده است.
 
 
۲۲۱

ویرایش

منوی ناوبری