پرش به محتوا

وزیر بهداشت خبر داد: اخراج ۵ مدیر بیمارستانی به دلیل کوتاهی در اجرای طرح تحول سلامت

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳، ۱۹ مه ۲۰۱۴، ۰۴:۳۰:۰۰ ق.ظ.
سلامتی
دیگر اخبار مربوط:


سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت در اجلاسی که پیرامون ارزیابی و پایش عملکرد دانشگاه‌ها در زمینه طرح تحول سلامت برگزار شد، گفت:

« اجرای فاز نخست طرح تحول سلامت با موفقیت همراه بوده است. »
« از زمان اجرای طرح تاکنون درباره تعدادی از روسا و شاغلان پزشکی و غیرپزشکی فعال در بیمارستان‌ها تصمیم گیری شده است، به طوری که تنها در تهران عذر حدود ۵ نفر از روسای بیمارستان‌ها و شاغلان پزشکی و غیرپزشکی را خواسته‌ایم. »

وزیر بهداشت با اعلام خبر تصویب تعرفه‌های درمانی سال ۹۳ در هیات دولت، از روند اجرای طرح تحول نظام سلامت اظهار رضایت کرد و گفت:

« با قاطعیت و شدت نظارت‌ها را دنبال می‌کنیم. از زمان اجرای این طرح تاکنون نیز در مورد تعدادی از روسا و شاغلان پزشکی و غیرپزشکی فعال در بیمارستان‌ها تصمیم گیری شده است، به طوری که فقط در تهران عذر حدود پنج نفر از روسای بیمارستان‌ها و شاغلان پزشکی و غیرپزشکی را خواسته‌ایم. »

وی افزود:

« مهم ترین بسته طرح تحول از نظر ما بسته‌های نظارتی است. اگر هرکسی از روسای بیمارستان‌ها گرفته تا پرسنل فعال در بیمارستان‌ها در ادامه مسیر اجرای این طرح همراهی نکنند با قاطعیت عمل خواهیم کردم. »

وزیر بهداشت، سیدحسن هاشمی، با بیان این که برخورد با تخلفات و نظارت مداوم در این طرح باید جدی گرفته شود، ادامه داد:

« بخشی که مردم بسیار به آن اعتماد خواهند کرد، همین نظارت هاست. در کنار بسته‌های تعریف شده در قالب طرح تحول، باید بخش نظارتی مان نیز کاملافعال و کارا باشد. این موضوع موجب افزایش اعتماد مردم خواهد شد. بنابراین باید به بسته‌های نظارتی توجه ویژه شود، زیرا اگر این اتفاق نیفتد، دانشگاه‌ها حتما آسیب خواهند دید. »

هاشمی تاکید کرد:

« با توجه به همراهی هیات وزیران در تصویب تعرفه‌های درمان ۹۳، انتظار از جامعه پزشکی آن است که تعرفه‌ها را رعایت کنند. البته تاکید می‌کنم سیستم‌های نظارتی در سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت حتما نظارت‌های لازم را خواهند داشت. »

هاشمی تاکید کرد:

« امیدواریم تا پایان کار این دولت گرفتاری ایجاد شده در بخش پزشکی به حداقل ممکن کاهش یابد. »


منابع