پرش به محتوا

رییس قوه قضاییه ایران در پیامی خواستار برخورد قاطع با عاملان و مرتبطان حادثه تروریستی چابهار شد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
شنبه ۲۷ آذر ۱۳۸۹، ۱۸ دسامبر ۲۰۱۰، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، در پیامی برخورد قاطع با مسببان و مرتبطان با این جنایت را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری آریا، متن کامل این پیام به شرح زیر است:

« اوج ددمنشی استکبار جهانی این بار وحدت شیعه و سنی را در مراسم عزاداری شهدای کربلا و تاسوعای حسینی نشانه رفت و جمعی از مسلمانان دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت را به خاک و خون کشاند.

دشمن زبون که تاب تحمل در برابر اقتدار و عزت ملت غیور و همیشه در صحنه را ندارد و ناتوان‌تر از همیشه، نتوانسته به اهداف پلید خود دست یابد، سعی در شکاف و تفرقه میان صفوف متحد و یکپارچه ملت با بصیرت ایران اسلامی کرده و با استفاده از عوامل سرسپرده و مزدورش در تلاش مذبوحانه جمعی از مسلمانان شیعه و سنی عزادار را در شهرستان چابهار به شهادت رساند اما زهی خیال باطل، این گونه حرکات تروریستی بصیرت روز افزون امت وفادار را در شناخت حق از باطل قوی‌تر می‌کند و اتحاد آنان را تا محو تمامی آثار کفر، شرکت و نفاق مستحکم‌تر خواهد کرد.

این حادثه تلخ تاکید مجددی است بر دروغین بودن ادعاهای مدعیان دموکراسی و حقوق بشر که از یکسو گروه‌های تروریستی را مورد حمایت قرار می‌دهند و از طرفی در برابر خشم مردم فهیم که انگشت اتهام را به سوی آنان نشانه رفته‌اند، اقدام به صدور بیانیه‌های تبلیغاتی در محکوم نمودن این قبیل جنایات می‌کنند. اینجانب ضمن تسلیت شهادت جمعی از هموطنان شیعه و سنی در حادثه تروریستی چابهار، به محضر صاحب عزای حسینی، حضرت بقیه‌الله الاعظم (عج) و مقام معظم رهبری و خانواده محترم داغدار و ملت فهیم ایران، از تمامی نیروهای امنیتی، انتظامی و قضایی خواستار برخورد قاطع با عوامل و مرتبطان این جنایت بوده و لازم می‌دانم بار دیگر بر هوشیاری و حضور فعالانه‌تر نیروهای امنیتی و انتظامی برای جلوگیری از تکرار این قبیل جنایات تاکید کنم.

»

جستارهای وابسته

منابع

‎«‏رییس قوه قضاییه در پیامی خواستار شد:برخورد قاطع با عوامل و مرتبطان حادثه تروریستی چابهار». ‏خبرگزاری آریا، ‏۲۷-۹-۱۳۸۹