پرش به محتوا

رهبر ایران: هرجا مردم با شجاعت و عمل ایمانی بیایند، بزرگترین مانع‌ها از میان می‌رود

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
دوشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۰، ۱۲ دسامبر ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

اعضای ستاد بزرگداشت تظاهرات سراسری ۹ دی با سید‌علی خامنه‌ای، رهبری ایران دیدار کردند.

آغاز این دیدار آیت‌الله احمد جنتی رییس شواری هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: حضور مردم در ۹ دی بسیار فراتر از انتظار بود که دشمنان را مایوس کرد.

رهبری ایران در این دیدار گفت خدا مردم را به میدان آورده‌است و دست قدرت اوست و وی گفت: نکتهٔ اساسی این انقلاب «روح دیانت حاکم بر دل‌‌های مردم» بود.

در ادامه آیت‌الله خامنه‌ای افزود: «پس اینجا ما دو عنصر در کنار هم داریم: یک عنصر عنصر مردم است که مردم در هر کشور و جامعه‌ای، اگرچنانچه همت کنند، بصیرت به خرج بدهند، عمل کنند و وارد میدان بشوند؛ همه مشکلات را می‌توانند حل کنند. یعنی بزرگترین کوه‌ها در مقابل حضور مردم از بین می‌رود. می‌توانند کوه‌های بزرگ را جابجا کنند و همهٔ موانع سیاسی و غیرسیاسی و استعمار و قدرت‌های عظیم جهانی که بر امور ملت‌ها مسلطند در مقابل این حضور مجبورند عقب نشینی کنند. الان هم در هر نقطه‌ای از دنیا، اگر ملت‌ها وارد میدان بشوند با هدف مشخص، با شعار‌های مشخص، با ایمان راسخ در دل و عمل صالح در کنار آن؛ هیچ مانعی در مقابل آن‌ها قادر به مقاومت نیست. این یک نسخه عمومی است. این نسخه را امام بزرگوار ما در انقلاب عمل کرد.»

او عنصر دوم را دین‌داری دانست. سپس بار دین را توضیح داد که «ایمان دینی می‌گوید شما اگر چنانچه فائق شدید و پیش بردید، پیروزید. اگر کشته هم شدید یا اگر زندان هم افتادید، پیروزید. چون به وظیفه عمل کرده‌اید. وقتی کسی یک چنین اعتقاد و ایمانی داشت این دیگر شکست برایش معنا ندارد. لذا وارد میدان می‌شود. این همان عاملی است که هم در صدر اسلام اثر کرد و هم در انقلاب ما اثر کرد.»

سید علی خامنه‌ای گفت دشمنان و فتنه‌گران می‌خواستند آشوبگران را مردم ایران بنمایند که مردم ایران با حضورشان نشان دادند که این اجتماع بزرگ مردم ایران اند.

هم‌چنین عامل مهم این حرکت را عاشورا دانست و گفت این باعث حضور این‌چنینی مردم بود.


منابع