پرش به محتوا

رهبری ایران: احساسم از لطف الاهی این است که به احمتال قوی ملت ایران در روز جمعه‌ای که می‌آید، یک سیلی سخت‌تر به چهرهٔ استکبار خواهد زد.

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
پنج‌شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۰، ۱ مارس ۲۰۱۲، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.


دهم اسفند دو روز مانده به انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، خانوادهٔ شهیدان و ایثارگران و دیگر مردم به دیدار سید علی خامنه‌ای رهبری ایران رفتند.

وی با خرسندی از حضور در میان ایشان ابراز خرسندی کرد و با اشاره به ولادت امام عسکری (یازده اسفند) که در سن ۲۸ سالگی عباسیان او را کشتند و در همین مدت کوتاه کارهای بزرگی کرد، وی را الگوی جوانان دانست.

او زمان و دورهٔ نظام جمهوری اسلامی را دورانی استثنایی و الگو دانست و گفت هر جوانی که حاضر شد از همهٔ امکانات و آسایش گذشته دل به دامان ناامنی زند، الگویی است. او با استناد به و لا تحسبنّ الّذين قتلوا في سبيل اللّه أمواتا بل احياء عند ربّهم یرزقون[؟؟] شهیدان را زنده و بینا خواند و گفت هرگاه پی رویم ایشان شادمان می‌شوند و هرگاه خراب کنیم اندوهگین. ایشان می‌بینند و آگاه اند. وی تاکید کرد: «نه این که بخواهیم صحنه را برخلاف واقع تصویر کنیم؛ عین واقعیت همین است که عرض کردم.»

آیت‌الله خامنه‌ای گفت امروز همهٔ پلیدان و مستکبران و کسانی که تا آرنج دست در خون ملت‌ها دارند و ... و به مردمشان دروغ می‌گویند، در یک جبهه جلو جمهوری اسلامی صف کشیده‌اند «برای این که این ملت را در هم بشکنند؛ برای اینکه ملت ایران را از این راه و از این حرکتی که آغاز کرده و به بیداری عمومی دنیای اسلام منتهی شده -و این تازه اول کار است و ان‌شاءاللّه آینده‌های روشن‌تری در پیش است- باز بدار ند. اگر آمریکا و غرب و صهیونیسم و سرمایه‌داران و مفت خوران یهودیِ وابستهٔ به سازمان صهیونیسم بتوانند ملت ایران را قانع کنند، به زانو در بیاورند، به عقب‌نشینی وادار کنند، می‌توانند به دنیا بگویند: ببینید! این‌ها را که ملت پیشرو بودند، ما سر جای خودشان نشاندیم. هدف این است. همهٔ تلاش‌ها برای این است. یک روز این را نمی‌گفتند، کتمان می‌کردند؛ امروز صریحاً و علناً میگویند.» ایشان پشت هم تحریم و فشار می‌کنند تا ملت را پس زنند ولی «هرچه گذشته، ملت ایران شاداب‌تر، زنده‌تر، بااستقامت‌تر، مصمم‌تر شده است.»

« امسال بیست و دوم بهمنِ شما -این حرکت عظیم مردم در پشتیبانی از نظام- یک سیلی به صورت استکبار بود. آن‌ها آرزویشان این است که بتوانند گروهک‌هایی را بیاورند توی خیابان، علیه نظام. اتفاقی که می‌خواستند برای ایران رخ بدهد که مردم علیه نظام قیام کنند، برای خودشان رخ داده است! به کشورهای اروپایی نگاه کنید! این‌هایی که می‌آیند توی خیابان، این‌هایی که مشت گره می‌کنند، این‌هایی که شیشه می‌شکنند، مردمِ همان نظام‌ها اند. خوابی که برای شما دیده‌بودند، برای خودشان تعبیر شده‌است؛ تیری که به سمت ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران پرتاب کرده بودند، کمانه کرد، برگشت به طرف خودشان. این پیروزیِ ملت ایران است. »

وی با اشاره به حرکت‌های دشمن مانند ترور دانشمندان هسته‌ای و فرستادن جاسوس و کارهای امنیتی و فشار اقتصادی و تبلیغاتی گفت ملت ایران هرروز شاداب‌تر و باعزم‌تر است و «جوانِ امروز از جوانِ ده سال و بیست سال قبل اگر سرحال‌تر و بانشاطتر و پرانگیزه‌تر نباشد، کمتر نیست. این نشانهٔ حرکت به جلوی ملت ایران و عقب‌نشینی آن‌هاست.». وی انتخابات و پای صندوق رفتن را نماد حضور مردم و نمایاندن اقتدارشان خواند و با اشاره به دشمنان گفت که شش ماه یا بیشتر است که دارند شد انتخابات جمعه تبلیغ می‌کنند تا مردم پای صندوق نروند و خلوت شود.

« می‌خواهند این را از دست ملت ایران بگیرند. همهٔ این صدها و هزارها و -اگر این رسانه‌های تازه پدیدآمدهٔ اینترنتی را هم محاسبه کنیم، سر به میلیون‌ها می‌زند- میلیون‌ها رسانه را به کار انداخته‌اند برای این که مردم را دلسرد کنند. گاهی گفتند مردم شرکت نمی‌کنند، گاهی گفتند تحریم می‌کنند، گاهی گفتند تقلب می‌شود، گاهی گفتند چه و چه؛ برای اینکه مردم پای صندوق رأی نیایند، دلسرد بشوند. آنی که من احساس می‌کنم و از لطف الهی احتمال قوی می‌دهم که اینجور بشود، این است که ملت ایران در روز جمعه‌ای که می‌آید، یک سیلی سخت‌تر به چهرهٔ استکبار خواهد زد. دست خدا با شماست. هدایت دل‌ها و جان‌های ما به دست خدا است. «ازمّة الأمور کلّا بیده»؛ همه چیز دست خدا است. وقتی دل ملت، دل مسئولین، دل دلسوزان با خدا باشد، خدا راه را آسان می‌کند، تسهیل می‌کند، راه را باز می‌کند، توفیق می‌دهد و ان‌شاءاللّه این توفیق نصیب ملت ایران خواهد شد.

حقیقتاً انتخابات، سیلی به چهرهٔ دشمنان این ملت است. آنچه مهم است، این است که مردم حضور پیدا کنند؛ البته این هم مهم است که به نامزدهای صالح رأی بدهند. هر دو مهم است، لیکن حضور در درجهٔ اول است.

»

رهبری با مهم خواندن این حضور گفت:

« من تصورم این است که این دفعه، این نوبت انتخابات، حساسیتش از دفعات قبل هم شاید بیشتر است؛ به خاطر این که تیرهای موجود در ترکش استکبار علیه شما مردم تمام شده. هرچه می‌توانستند، ضربه زدند؛ هرچه داشتند و به عقلشان رسیده، فعالیت کردند؛ این تیرهای آخر است. باید بایستید؛ باید به توفیق الهی، به فضل الهی، اراده و عزم خود را به رخ دشمن بکشید تا بفهمد که در مقابل این ملت نمی‌تواند مقاومت کند. »

او در پایان دوباره از حضور در آن جمع خوشنودی نمود.منابع