پرش به محتوا

دو هواپیمای سرنگون‌شده آمریکا در خلیج فارس، در اختیار نیروهای دریایی سپاه قرار دارند

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
شنبه ۲۵ دی ۱۳۸۹، ۱۵ ژانویه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.


دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در خصوص واکنش پنتاگون به سرنگونی دو فروند هواپیمای آنها در خلیج فارس توسط سپاه گفت:

« آمریکایی‌ها خودشان را ابرقدرت و دارای بالاترین تکنولوژی و علم می‌دانند و طبیعی است که چنین مسائلی را به راحتی قبول نکرده و تکذیب کنند اما آنچه مسلم است به طور قطع سپاه پاسداران این اقدام را انجام داده و دلیل آن نیز این است که الان هواپیماها در اختیار ماست و در زمان مناسب حتما آنها را نمایش خواهیم داد. »

فدوی هواپیماهای ساقط شده را جزو مدرن‌ترین هواپیماهای بدون سرنشین شناسایی نیروی دریایی آمریکا با قابلیت پروازی بالا دانست و افزود: این هواپیماها به واسطه کوچک بودن به راحتی می‌توانند از روی ناو مورد استفاده قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری فارس، چندی پیش سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه اعلام کرد که دو فروند هواپیمای بیگانه توسط سپاه پاسداران در خلیج فارس سرنگون شده است.

پنتاگون در اولین واکنش به این خبر، ضمن تایید سرنگونی دو فروند هواپیمای خود در خلیج فارس، اعلام کرده بود: این هواپیماها توسط نیروهای نظامی ایران سرنگون نشده‌اند.

سردار فدوی در ادامه گفتگو در خصوص ورود ناوهای جنگی و هواپیمابر کشورهای دیگر به خلیج فارس و اشراف نیروی دریایی سپاه بر ورود و خروج آنها نیز تصریح کرد و اظهار داشت که ‌'همه شناورهای کشورهای دیگر در خلیج فارس نه تنها با سیستم‌های الکترونیک بلکه به صورت چشمی و غیرمسلح تحت کنترل ما قرار دارند و به محض عبور از تنگه هرمز ما متوجه ورود آنها خواهیم شد'.

منابع

‎«‏هواپیماهای ساقط شده آمریکا در خلیج فارس در اختیار نیروی دریایی سپاه است». ‏خبرگزاری فارس، ‏۸۹/۱۰/۲۵ ساعت ۱۲:۴۵