تحصن جمعی از هواداران حکومت در ميدان ارگ با مطالبه محكومیت موسوی و كروبی

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۸۹، ۱۶ فوریه ۲۰۱۱، ۰۳:۳۰:۰۰ ق.ظ.

جمعی از مردم که شامل دانشجویان، طلاب و اقشار دیگر مردم تهران می شود از عصر روز سه شنبه در میدان ارگ در میدان ارک و مقابل دادسرای عمومی و انقلاب تهران گرد آمدند که پس از نماز مغرب و عشاء این چمع گسترش زیادی پیدا کرد و حتی در ساعات انتهایی شب، بر تعداد جمعیت تحصن‌کنندگان افزوده می‌شد.

متحصنین خواستار محاکمه موسوی و کروبی به عنوان سران اغتشاشات بوده که در این راستا شعارهایی داده شد. همچنین تحصن‌کنندگان با امضای طوماری خطاب به دستگاه قضایی کشور خواستار مجازات هرچه سریعتر سران حوادث شدند.

متحصنین اعلاک کردند که شب را در همانجا به سر برده و ساعت ۹ صبح چهارشنبه در مراسم تشییع صانع ژاله که در جریان تجمعات ۲۵ بهمن جان باخت شرکت می کنند. گفتنی است این تحصن شبانه با الگوگیری از معترضان مصری در میدان التحریر تدارک دیده شده است.

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله حسن غفوری‌فرد، مهدی کوچک‌زاده، حجت‌الاسلام حمید رسایی و نقوی نیز به متحصنین پیوسته و به ایراد سخنرانی پرداختند.

منابع

‎«‏گزارش از تحصن مردم در میدان ارک تهران». ‏فارس، ‏۲۷ بهمن ۸۹  ‎«‏تحصن در میدان ارگ». ‏خبرگزاری دانشجو، ‏۲۶ بهمن ۸۹  ‎«‏افزایش تعداد تحصن‌کنندگان در میدان ارک». ‏الف، ‏۲۶ بهمن ۸۹  ‎«‏تحصن در میدان ارگ». ‏البرز، ‏۲۶ بهمن ۸۹  ‎«‏تحصن مردم در میدان ارک تهران». ‏جهان، ‏۲۶ بهمن ۸۹