اتحادیه اروپا ۳ نظامی ایرانی را به اتهام کمک در سرکوب مردم سوریه تحریم کرد

از ویکی‌خبر، مرجع خبری آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
جمعه ۳ تیر ۱۳۹۰، ۲۴ ژوئن ۲۰۱۱، ۰۴:۳۰:۰۰ ق.ظ.

اتحادیهٔ اروپا سه تن از اعضای ارشد سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را به‌اتهام کمک به رژیم سوریه در سرکوب مردم معترض سوریه در جریانات اعتراضات اخیر مردم سوریه تحریم کرد.

روز سوم تیرماه برابر با بیست‌و‌چهارم ژوئن، روزنامهٔ رسمی اتحادیهٔ اروپا طی گزارشی اعلام کرد که در جواب به استمرار برخورد خشونت‌آمیز رژیم بشار اسد، اعضای اتحادیهٔ اروپا ۳ نفر از فرمانده‌های ارشد سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را به همراه چند شهروند و مؤسسهٔ اقتصادی سوریه‌ای شامل تحریم‌ها کردند.

بر طبق این گزارش، سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی، فرمانده بخش قدس سپاه (واحد برون‌مرزی سپاه پاسداران) و حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران را تحت تحریم قرار دادند.

اتحادیه اروپا اتهام این افراد عضو سپاه پاسداران را "کمک به تأمین امکانات تجهیزاتی و پشتیبانی برای کمک به حکومت سوریه در سرکوب اعتراضات در آن کشور" بیان کرد، سفر این اشخاص به کشورهای عضو [اتحادیهٔ اروپا]، ممنوع و دارایی‌های آن‌ها در این کشورها مسدود شد.


همچنین در این گزارش چهار شهروند سوریه‌ای که دو تن از آنان از نزدیکان رئیس‌جمهور سوریه هستند و چهار شرکت سوری شامل تحریم‌ها شدند.

قبل‌تر نیز اتحادیهٔ اروپا ۲۳ فرد از مقام‌های رژیم سوریه، از جمله رئیس‌جمهور این کشور، بشار اسد را به علت خشونت بر ضد شهروندان این کشور تحریم کرده بود.


منبع

‎«‏اتحادیه اروپا سه نظامی ایرانی را به اتهام 'کمک به سرکوب مردم سوریه' تحریم کرد». ‏بی‌بی‌سی فارسی، ‏۲۴ ژوئن ۲۰۱۱